Heemschutberichten A^ HEEMSCHUT Binnenstad Amersfoort De Bond maakt zich ernstige zorgen om bepaalde ontwikkelingen in Amersfoort die een aantasting van de leefbaarheid van de binnenstad bete kenen. De Raad der Gemeente werd speciaal aandacht gevraagd voor enkele punten - toename horecabedrijven, onnodige afbraak, wering autoverkeer - en te vens werd medegedeeld dat aan het door de Contact Commissie voor Bin nenstadbewoners ingediende schrij ven adhesie werd betuigd. IJzeren brug Heemstede Onze verontrusting over de vervan ging van de ijzeren brug in de Binnen weg te Heemstede door een dam met duiker bleek ongegrond. Het Gemeen tebestuur deelde ons mede, dat mede gezien de ontvangen reacties van deze plannen is afgezien en een plan voor de vernieuwing van de brug gemaakt zal worden. Behoud en overplanten van bomen In een brief aan de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning werd gewezen op de belangrijk heid van grotere bomen uit het oog punt van milieu-hygiëne. Door de mogelijkheid tot herplanting van deze bomen zal rooien voorkomen kunnen worden en aan nieuwe woon wijken kan door het gebruik van deze grotere bomen sneller een aantrekke lijk facet verleend worden. Plaatsnamen Gemeente Nieuwegein De vereniging „Oud-Utrecht" heeft aan de Gemeente Nieuwegein dringend verzocht de namen van de voormalige gemeentes Jutphaas en Vreeswijk niet te laten vervallen doch deze een volwaardige functie in het grotere ge heel van de nieuwe Gemeente Nieu wegein te geven. Aan dit verzoek werd door de Bond Heemschut adhesie be tuigd. Inmiddels is bekend geworden dat de Raad het voorstel van Burgemeester en Wethouders niet heeft overgeno men. De namen Jutphaas en Vreeswijk blijven dus. Voorstraat Lekkerkerk Bij het College van B. en W. van Lek kerkerk werd geïnformeerd naar de gevolgen welke de verzwaring van de Lekdijk ten aanzien van de gevelrij aan de Voorstraat zou hebben. Schaep en Burgh 's-Graveland Aangezien het bestuur van mening is dat de bouwplannen van Natuurmonu menten een aantasting van deze fraaie buitenplaats zouden betekenen vroe gen wij het College van B. en W. aan de plannen in deze huidige opzet geen goedkeuring te verlenen. Huis ter Lucht, Maasland Het College van B. en W. te Maasland verzochten wij na te gaan of handha ving van dit goede 19e eeuws pand mogelijk is aangezien nieuwbouwplan- nen verdwijning zou betekenen. Wegverbetering Groot Schermer-Drie huizen De reconstructie van deze wegverbin ding wordt door de Bond als een ern stige aantasting van het landschaps- schoon gezien en het College van B. en W. van Schermer werd verzocht geen vergunning gebaseerd op art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te verlenen. Bouwplannen Pastorie Marken Bezwaar tegen bouw van een pastorie werd ingediend bij het College van B. en W. van Marken. Uitbreiding van woningbouw dient te geschieden vol gens een weloverwogen bestem mingsplan. Onteigening gronden Huis Sevenaer te Zevenaar De strijd óm het behoud van het agra rische gebied van het huis Sevenaer heeft nog geen einde gevonden. Nieu we onteigeningsplannen waren aanlei ding voor de Bond zowel de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening alsmede de Raad van State te benaderen en nogmaals te wijzen op de belangrijkheid van deze gronden. Kurhaus Scheveningen Het verlies van het Kurhaus zou een onherstelbare aantasting van het ka rakter van Scheveningen betekenen. In een brief aan de Gemeenteraad van 's-Gravenhage werd door de Bond aangedrongen alle mogelijkheden die kunnen leiden tot behoud van dit bouwwerk te willen onderzoeken. Structuurschets Binnenstad Enkhuizen Het nieuwe structuurplan heeft een positieve aanpak om de voorwaarden te scheppen voor het behoud van een levendige en hoogst interessante bin nenstad. Enkele kritische kanttekenin gen worden gemaakt ten aanzien van de doortrekking van de Molenweg (schending historische vestingwal) en de handhaving van vele kleine parkeer- terreintjes op door sloop vrijgekomen plaatsen. Recreatie-complex Westzeedijk Harlin- gen In een uitvoerig schrijven werden aan de Raad van de Gemeente Harlingen enkele ernstige bezwaren aangevoerd tegen het geplande recreatie flat-ge- bouwen complex. Metro Amsterdam Het geheel uit de hand lopen van, de kosten van de aanleg van de Métro- oostlijn was aanleiding voor het bestuur de Raad der Gemeente Amsterdam te verzoeken de overwe gingen van mogelijke tracé wijzigingen, zoals deze in het adres van de verschillende aktiegroepen naar voren zijn gebracht, in de studie voor de uiteindelijke bepaling van het metro tracé te betrekken. Ledenbestand gewone buiten- donateurs leden gewone leden per 1-1-73 7346 284 263 per 31-3-73 7723 289 283

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 25