mm mime* WINDMUHLEN M Al meer dan 300 jaar bakt Tichelaar wanden vloertegels. In diverse afmetingen, *f> kleuren en soorten. Vraag uitgebreide dokumentatie voor restauraties en nieuwwerk. 'n Telefoontje is voldoende. tichelaars koninklijke makkumer aardewerk- en tegelfabriek De echte Makkumer tegel komt van Tichelaar ^^'^!®!ll^SR)rSchung über das Vorkommen und den Ursprung jannis e. notebaakiv der Stand der Forschung über das Vorkommen und den Ursprung door Dr. Jannis C. Notebaart Een standaardwerk. 404 blz. tekst en 96 pagina's met 366 afbeeldingen op kunstdrukpapier. MOUTON CO. Postbus 482.DEN HAAG qoé.oy U/7 Turfmarkt 7, Makkum, Telefoon 05158-341 De oudste windmolens dateren van de 10e, misschien zelfs uit de 7e eeuw, maar in 19e eeuw begonnen ze hun funktie te verliezen. Met de molens, die in snel tempo verdwenen, ging veel informatie over hun bouw, funktie en geschiedenis verloren. Het boek van Dr. Notebaart is een alomvattende kultuurhistorische studie, waarin een schat van gegevens verzameld is, leemtes in onze kennis worden aangetoond en wegen voor voortgezet onderzoek worden aangewezen. Typologie der windmolens, op grond van uiterlijke verschijningsvormen Overzicht van de historische ontwikkeling, typen, soorten, huidige verschijningsvormen over 69 landen over de gehele wereld, met uitgebreide literatuurverwijzing Verspreiding van klassen, typen en varianten - met kaarten Theorieën over ontstaan en verbreiding van de windmolens aan de hand van literatuur en op grond van eigen onderzoek; wiek- vormen, typen en voorkomen - met kaarten Conclusies, Engelse summary, registers Een onmisbaar boek voor molinologen en molenvrienden. Prijs tot maart 1973: f 49,—, daarna f 75,—. Verkrijgbaar in de boekhandel of rechtstreeks bij de uitgever:

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1972 | | pagina 3