bestemmingsplan Rijswijk IV. Het gaat nenburgwal, Raamgracht en Groen- om een plan in het Rijswijkse Waardje, burgwal betekent, door de massaliteit tegenover het Munnikenland met het van de moderne hotelbouw, een deto- uitzicht op Loevestein en bij het na- natie in de kleinschalige bebouwing ter tuurgebiedje De Wiel. Realisering van plaatse. het plan (bouw van bungalows) zou In een adres aan de leden van de Raad een verarming van het landschap bete- wordt met klem geprotesteerd tegen kenen. Als een van de bijkomende de verstoring van de structuur en de bezwaren noerrit het Heemschut-adres, vernielingen die plaats vinden in de dat het realiseren van een buitendijks Oostelijke binnenstad. Wij verzochten gelegen woonwijkje langs een der gro- de Raad aan deze ontwikkeling een te rivieren niet overeenkomt met de halt toe te roepen en geen goedkeu traditie en de historie en daarom wei- ring aan de grondverkoop voor hotel- nig Nederlands aandoet. bouw te verlenen. Hotelbouw Zwanenburgwal Amster- Bestemmingsplan Nijverdal- dam Hellendoorn-dorp De voorgenomen hotelbouw in het ge- In aansluiting op het vermelde in nr. 5 bied dat begrensd wordt door de Zwa- kan thans worden medegedeeld dat de 1.1-.rtvWAï - SrAmuoNit rsr^AAt -Amui it hoogbouw in de groene zone langs de Regge niet zal worden gerealiseerd. Hoogbouw Wijdschild bij Gorinchem In een schrijven aan het College van B. W. van de gemeente Gorinchem werden nogmaals bezwaren naar vo ren gebracht tegen hoogbouwplannen in het rivierenlandschapgebied tegeno ver Woudrichem en Loevestein. Vol gens kranteberichten is het College van B. en W. van mening dat er in dat gebied helemaal geen hoogbouw moet komen. Spakenburgergracht te Bunschoten In een brief van de Gemeente Bunschoten werd ons medegedeeld dat de gemeenteraad heeft besloten niet tot demping over te willen gaan. Wij vertrouwen dat deze reeds van 1961 daterende dempingsplannen thans voorgoed van de baan zijn. Bestemmingsplan Zuid-schermer Akersloot In aansluiting op ons adres aan de gemeente Akersloot (zie Heemschut- berichten nr. 3 1972) werd thans het College van Gedeputeerde Staten ge vraagd aan het betreffende bestem mingsplan goedkeuring te onthouden. Dorpsuitbreiding Castricum Tegen de voorgestelde dorpsuitbrei ding werden door de Bond enkele bezwaren naar voren gebracht. Na druk werd daarbij gelegd op het be houd van waardevolle accenten welke ook door de bewoners van nieuwe wijken zeer op prijs wordt gesteld. Gemeente Goedereede dorpsschuur In een telegram werd de Raad gead viseerd niet tot aankoop van de schuur over te gaan, aangezien bij ontbreken van een bestemmingsplan afbraak is te verwachten. De saneringspremie en de behoefte aan „ruimte" deden de Raad besluiten toch tot aankoop over te gaan hetgeen inhoudt, dat na verkregen toestemming de schuur zal worden gesloopt. Buurtschap Zwarte Watersklooster Zwartsluis De bestemming van dit gebied tot een

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1972 | | pagina 26