N.V. Stadsherstel Enkhuizen Nieuwe leden Na een geruime tijd van voorbereiding is door afgevaardigden van een aantal bedrijven in Enkhuizen, in samenwer king met de vereniging Oud-Enkhuizen, het initiatief genomen tot het oprichten van N.V. Stadsherstel Enkhuizen. Volgens de statuten van deze ven nootschap is het doel: het kopen, restaureren, verkopen en- /of exploiteren van onroerend goed, meer speciaal in de gemeente Enkhui zen, mede in het belang van de volkshuisvesting en in het bijzonder daar, waar woon- of bedrijfsruimten dreigen verloren te gaan, waarvan be houd uit hoofde van de historie of de architectuur wenselijk is. Een goede financiële opzet is voor het verwezenlijken van dit doel nodig. In eerste instantie hebben de bovenbe doelde bedrijven voor 20% deelgeno men in het uitgezette aandelenkapitaal. De overige 80% wordt geplaatst bij andere bedrijven, bij instellingen en particulieren. Het blijkt reeds dat hier voor voldoende belangstelling bestaat. Direct na de oprichting van de ven nootschap zijn twee monumentale pan den Dijk no. 84 en 86 aangekocht en er zijn reeds plannen gemaakt deze ge bouwen te restaureren en een goede bestemming te geven. Enkhuizen heeft een rijke historie en er zijn nog veel monumentale gebouwen uit het grijze verleden. Verschillende van deze gebouwen zijn in de laatste jaren in verval geraakt en behoeven een grondige restauratie. Er is dus voor de nieuwe vennootschap bijzon der veel te doen. Het is te hopen dat de overheid en ook de burgerij van Enkhuizen aan dit werk de nodige steun zullen geven. Het is dringend nodig dat onverwijld voor het oude Enkhuizen binnen de stadswallen een beschermd stadsge zicht wordt vastgesteld. Dit beschermd stadsgezicht had er al vele jaren eer der moeten zijn, maar om welke reden dan ook, het is er nog steeds niet. Het gevolg is dat men nu, zonder enige vergunning van de overheid allerlei gebouwen mag slopen en het oude stadsbeeld mag verstoren. Verwacht mag worden dat de nieuwe vennootschap met veel enthousiasme zal werken voor het behoud van het historische' stadsschoon van Enkhui zen, in de wetenschap dat allen die voor de Heemschut-gedachte voelen dit werken met belangstelling zullen volgen. 119 W.H. van Aarst, Ratum (H.L. Blonk); Mr. M. Abma, Durgerdam (Mr. E. Jansen); L. Arnold, Brielle; Mevr. M.C. Baak-v.d. Lee, Harmeien (Mevr. M. Nolles-de Jong); J. van Beek, Breda (J.F. Roth); J.G. Berkeveld, Rotterdam; Drs. W. Boelhouwer, Leusden (J.M. v.d. Valk); Mej. MA Bolt, Ede (Mej. T. v. Wageningen); Mevr. HJ. Breen-Stoop, Goedereede (J.A.C.R.W. Viëtor); J.Th.C.M. Brinkman, Langbroek; A. v.d. Bruggen, Tholen; Dr. G.C. Cadée, Texel; E. Christiansen, Rotterdam (Jhr. Mr. Th. Sandberg); P. Claus, Utrecht (A. Bertoen); Mr. C.CA. Coert-Zijlker, Rotterdam; Zr. G. van Deelen, Ermelo, (R. van Middendorp Rzn.); Ir. C.A. Doets, Baarn (Dr. J.H. v.d. Klei); Prof. Dr. WJ. van Doorenmaalen, Bussum (Mevr. B. van Doeland-Nijssen), Mej. M.A.LJ. Drin- kenburg, Haarlem; A. van Egmond-Bianchi, Rotterdam (Mevr. M. Nolles-de Jong); PJ. Engels, Leeuwarden; Mevr. GJ. Felix, Rockanje; T. Fels, Instanboul Türkey, (J.B. Fels); Fran ken Itallie, Amsterdam; P.LA. Goosen (ec. drs.), Tilburg; G.F. Graven, Bemmel; Drs. G. Groenhuis, Emmen (G. v. Schelt); H.C.F.C. Grondijs, 's-Gravenhage; Mej. A.G. de Haan, Heusden; Mej. C.B.M. van Hall, Nijmegen; J. Havermans, Tholen; Mej. L.C. Hendriks, Almelo (Mej. HA Hesselink); Mevr. Hersberger-Schmeink, Vught (Mevr. M. Nolles-de Jong); A. Heijboer, H. Ido Ambacht; A.H. Hoge, Beek bij Nijmegen; Mej. I. van Hoogdalem, Rotterdam (H. Walraad); G.M. Hulkenberg, Haarlem (A.M. Hulkenberg); Ir. D. Hulshoff, 's-Gravenhage (Mej. B.D. da Silva Rosa); A.P. Huysmans Jr., Gilze; Drs. K.AJ. de Jong, Driebergen (Mr. H.G. van der Waals); Mevr. T. longh-Dooyes, Moerdijk; C. Karres, Utrecht; M. Kater, Brussel België (Mr. K. Oosschot); C.H. Kloos, Heemstede (P. Knuttel); Th. Koek, Dubbeldam; J. de Koster Jr., Leerdam; G.F. Krikke, Gramsbergen (J. v.d. Berg); Ir. M.KJJ. ter Kuile, Rotterdam; PJ. van der Laarse, Aalsmeer; Joost Laceulle, Amsterdam; P. Lens arts, Haarlem (Hidde van Melle); Drs. A.F.L. de Mast Tervuren België (Mr. K. Oos schot); Drs. A.P. Messer, Maarssen; C. van der Meulen, Scheveningen; H.CJ. de Meij, Veere; M.L Middelhoek, Briel le; J.W. Oosterhoff, Veere; Drs. HAD. Paris, Emmen (G. v. Schelt); Dr. J.W. Pfaeltzer, Baarn; H. Postel, Bilthoven (Dr. Ir. J. Ticheler); J.Ph.N. du Quesne van Bruchem, Noordwijker- hout; Fa. J. Reil orgelmakers, Heerde; Mevr. P. Rutgers-Nix, Leidschendam'; Ir. N.C.G.M. van de Rijt, Delft (Ir. J.L.C. Weijts); Ir. A. Scheffer, 's-Gravenhage; R. Schmidt Tholen; RJ. Sinke, Amsterdam; AJ.L. de Smet, Terneuzen; Assu rantiekantoor A. Stigter, Rotterdam; AJ. v.d. Stoel, Tholen; HJ. Stokking, Amsterdam (N. Balleux); J.C. Streumer, Drach ten; W.C. Tack, Schoonhoven (L.F. Scheurleer); Mej. Joh. Thiebout, Amsterdam (Mej. M.M. Thiebout); J. v.d. Tuin-v.d. Lands, Amsterdam (P.H. v.d. Aaken); Ir. K.H. Tusenius, Leiden (Mej. Mr. AJ. Versprille); Uitgeverij Knoop Niemeijer, Haren; A.Th. van der Velde, Baarn; Cornelis J.M. van.de Ven. M.arch., Roosendaal; H. Venekamp, Tholen; Jkvr. EJJ.M. Verheyen, 's-Gravenhage; Mr. J.FA. Verzijl, 's-Gravenhage; H.MJ. Visser, Amersfoort; Th.G.H. Visser, Huis ter Heide (A.Th.M. Splinter); H.WJ. Volmuller, Utrecht; A.C.G.M. Vriens, Boxtel; Mevr. J. Vijlbrief-v.d. Schaft, Rotterdam; J.HJ. van Wageningen, Jelsum; W. Woering, Rolde (J. v.d. Berg); G. van der Zee, Landsmeer; TJ.A. Zoetelief, Utrecht. Buitengewone Leden: Gemeente Made en Drimmelen, Made, "Stichting Veere", Veere. Donateurs: Ir. P.F. de Bordes, Delft, JJ. Siezen arch, Leiden, Mr. M. van Vliet, Leiderdorp.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1972 | | pagina 31