A4* Heemschutberichten Van de penningmeester HEEMSCHUT Gemeente Bunde-bestemmingsplan „De Burcht". De uitvoering van dit plan zou een ernstige aantasting betekenen van de landelijke sfeer van deze aan histo rische en culturele waarde nog rijke omgeving. Zowel het geplande wegen net als de voorgestelde woningbouw zijn van dien aard dat de Bond de Raad der Gemeente Bunde verzocht het plan in deze vorm niet goed te keuren. Sneek Schaapmarktplein. Het Gemeentebestuur van Sneek deel de mede met ons van mening te zijn dat het karakter van de gevel van het pand Schaapmarktplein behouden moet blijven. De schoonheidscommis sie heeft goedkeuring gehecht aan een verbouwingsplan waarbij de bestaande gevel wordt afgebroken en weer in oude vorm wordt opgetrokken. Met Monumentenzorg is overleg gaan de of plaatsing op monumentenlijst be vorderd dient te worden. Met voldoening heeft het bestuur van deze gang van zaken kennis genomen. Harlingen Vijverbuurtwijk. De Bond Heemschut heeft zich in het verleden reeds zeer positief opgesteld ten aan zien van het behoud van de Zoutslootwijk in Harlingen. De werk zaamheden door de Hein Buis manstichting voor de rehabilitatie van de Vijverbuurtwijk dreigen thans door de nieuwe rehabilitatie regelingssub sidie worden vertraagd. Het verzoek van deze stichting aan de leden van de vaste kamercommissie van C.R.M. om In het belang van ons werk voor de Bond Heemschut wil ik gaarne het volgende onder Uw aandacht brengen. Er zijn helaas nog enkele leden, die tot nu toe verzuimd hebben hun contributiebetaling voor 1972, verbonden aan hun lidmaatschap van onze Bond, te voldoen. Ik verzoek degenen, die deze betaling tot op heden achterwege lieten, dit thans op korte termijn te doen. Onze administratie zal hierdoor geen onnodige extra werkzaamheden dienen te verrichten, waarvoor ik U bij voorbaat erkentelijk ben. De vele enthousiaste reacties op onze Heemschutdag in Leiden, waar wij hebben kunnen zien wat aan schoonheid in Nederland met ons aller inspanning zo mogelijk nog behouden kan blijven, geeft ons aanleiding U in dringende overweging te geven: a. Uw contributie voor 1973 naar vermogen hoger te stellen dan die voor 1972. Hoewel de minimumcontributie voor gewone leden nog op f 15,- per jaar gehandhaafd is, zal vrijwillige verhoging boven dit minimum op hoge prijs worden gesteld. De alom stijgende kosten gaan helaas ook niet voorbij aan het Heemschutwerk, zodat hogere contributie-inkomsten ons in staat zullen stellen hetzelfde of zo mogelijk méér te doen ter verdediging van de schoonheid die in Nederland nog rest in plaats van minderl b. In ditzelfde vlak meen ik tevens een beroep op U te mogen doen alles In het werk te stellen om U heen zo veel mogelijk nieuwe leden te werven. Door Uw inzet en enthousiasme voor onze Bond, al of niet gesteund door op ons bureau verkrijgbare wervingsfolders, moet het mogelijk zijn het ledental aanmerkelijk te laten groeien. De hieruit voortvloeiende extra contributie-inkomsten zullen het mogelijk maken het werk van de Bond Heemschut verder uit te bouwen. Ik vertrouw gaarne op Uw aller medewerkingl Drs. J. M. Hengeveld. voor de uitvoering van een aanvaard sanerings- en rehabilitatieplan tijdig gel den beschikbaar te willen stellen, wordt dan ook door de Bond volledig ondersteund. Bestemmingsplan Rozemarijnstraat e.o. Brielle. In het door de gemeente vastgestelde bestemmingsplan wordt slechts op één punt aan de door de Bond ingezonden bezwaren tegemoet gekomen. In een adres aan het College van Gedepu teerde Staten werd derhalve nogmaals uitvoerig toegelicht waarom de Bond de bezwaren tegen uitbreiding van de Rozemarijnstraat en de voorgestelde doortrekking van de Lijnbaan hand haafde. Wij verzochten het College goedkeu ring aan het vastgestelde bestem mingsplan te onthouden. Ontwerp Bestemmingsplan II "In de Veste". In een uitvoerig schrijven aan het Col lege van B W van Delft werd inge gaan op enkele aspecten van dit bestemmingsplan en worden enkele bezwaren naar voren gebracht. In af wachting van een nadere bespreking werd tevens aan de Raad een be zwaarschrift gezonden. Bestemmingsplan Vijverdal Hellen- doorn-dorp. Het bestuur is van mening dat de in dit plan voorgestelde woonvormen de mo gelijkheid geven van een bebouwing tot 13 meter hoogte. Gezien de nood zakelijkheid de groene zóne langs de Regge zo goed mogelijk te handhaven wordt hoge bebouwing hiermede in strijd geacht. Tegen dit punt van het plan werd derhalve bezwaar aangete kend. 117

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1972 | | pagina 29