•p tussen Den Haag en Leiden, is „af besteld" voorlopig, die weg komt er toch op den duur, zeggen sommigen wat door anderen dan weer met klem wordt ontkend want dan zou dat Leidsenhage nog veel gemakkelijker bereikbaar zijn geworden. Leiden heeft altijd een centrumfunctie gehad en wil die graag houden. Inwoners van Lei derdorp, Zoeterwoude, Voorschoten komen in de Sleutelstad winkelen. Die gerichtheid op de Leidse binnenstad zou worden bedreigd als de mensen i uit Voorschoten en ook uit het zuidelij ke stadsdeel van Leiden zelf via de Leidse Baan dat grote winkelcentrum zo vlot tot hun beschikking zouden vinden. In een reclamekrant voor Leidsenhage die op grote schaal is verspreid en ook bij mij in Den Haag in de bus kwam, wordt verklaard, dat het er zo „gezellig" winkelen is. Nu kun je van mening verschillen over wat onder dat oer-Ne- derlandse begrip wordt verstaan. Persoonlijk vind ik het in Leidsenhage niet zo gezellig, maar wel bijzonder gezellig zelfs in de Leidse bin nenstad op zaterdag, als er op tal van plaatsen markt is en je tussen de kra men door kunt flaneren, genietend van karakteristieke plekjes als de Hoog landse Kerkgracht of kunt uitblazen in het restaurant op de bovenste verdie ping van een warenhuis met een uniek uitzicht op de onvolprezen Burcht. Het doet mij goed te bedenken, dat de deelnemers aan de Heemschutdag juist op zaterdag hun wandeling door Het koor van de Hooglandse Kerk. Het keurig in stand gehouden St Anna hofje aan de Hooigracht. Het interieur van .De Waag" met op de voorgrond .Het Boterhuis". Leiden zullen maken en dan ook die aparte sfeer zullen ondergaan. Historische gebouwen Er staat hun ook wel het een en ander te -wachten, dat tot kritische, opmerkin gen aanleiding zal geven. Ze worden immers door diverse historische stadsdelen geleid en sommige zijn dringend aan vernieuwing toe. Dat geldt vooral voor de Camp, een zeer oude wijk tussen Haarlemmerstraat en Oude Vest, waarvoor reeds een 87 !f

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1972 | | pagina 21