Uitnodiging tot deelneming aan de Heemschutdag 1972 De Heemschutdag zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 2 september. Hij staat open voor leden, buitengewone leden en donateurs, eventueel vergezeld door een introducé. Het programma omvat dit jaar een bezoek aan Leiden en het is, behoudens wijzigingen, als volgt samengesteld: 10.00 uur PROGRAMMA: 12.15 -13.45 uur Het gezelschap zal op het stadhuis door de loco-burge meester worden ontvangen en toegesproken. Vervolgens zal de wethouder voor Stadsontwikkeling (ds. A. J. Kret) een korte uitleg geven over de huidige stand van zaken en toekomstverwachtingen. Een kopje koffie zal worden aangeboden. 11.00 - 12.00 uur Het gezelschap zal in groepen worden ingedeeld, die respectievelijk de Burcht (bij regen de Hooglandse kerk), de tentoonstelling De Leidse Hofjes in het Museum de Lakenhal, en het Rijnlandshuis zullen bezoeken. De indeling zal door het bestuur worden geregeld, waar bij met een eventuele voorkeur zoveel mogelijk rekening zal worden gehouden. Koffiemaaltijd in Nieuw Minerva. 14.00 16.30 uur Rondwandeling onder deskundige leiding in groepen van ongeveer 50 personen. Bezichtigd zullen worden het voormalige St. Caecilia gasthuis (Boerhaave zalen), het gerestaureerde Elisabethgasthuishof, thans verpleeghuis voor chronisch zieke bejaarden, en de hof van het Loridanshofje aan de Varkensmarkt. De dag zal worden besloten met thee drinken in Nieuw Minerva. De kosten van de excursie zullen f 12,— per persoon bedragen (alles inbegrepen). Aanmelding uitsluitend per postgiro (124326), gemeentegiro (H 2230) of Bank Mees Hope (rek. 0.25.00.30.551) met vermelding Heemschutdag 1972. De inschrijving sluit op 25 augustus 1972. DE SPECIALE AANDACHT WORDT ER OP GEVESTIGD DAT GEEN AFZONDERLIJKE CONVOCATIES ZULLEN WORDEN TOEGEZONDEN. juiste wijze te kunnen vervullen. Verschillende acties zijn hiertoe in voorbereiding terwijl de eerste hiervan juist dezer dagen uitgaat. Wij zouden van deze plaats nogmaals een beroep willen doen op onze leden om na te gaan of in eigen kring geen potentiële Heemschutleden zijn, die ze kunnen overtuigen van het belang van een lidmaatschap van onze bond. Het moet mogelijk zijn op betrekkelijk kor te termijn de mijlpaal van 10.000 leden te bereiken. Bestuur Door het dagelijks bestuur werd in de periode van september 1971 tot mei 1972 dertien keer vergaderd, welke vergaderingen als regel door onze ad viseurs werden bijgewoond. Het alge meen bestuur kwam in deze periode drie maal bijeen en wel op 14 januari 1972, 4 maart 1972 en 16 mei 1972. In de algemene ledenvergadering, ditmaal maal gehouden op 4 september 1971, in het arsenaal van Woudrichem, wer den de periodiek aftredende be stuursleden Ton Koot en mr. H. ter Meulen herkozen. In deze vergadering vond tevens een huldiging plaats van Ton Koot, die vijfentwintig jaar als se cretaris van Heemschut werkzaam was. Commissies Om gezondheidsredenen trad ir. K. A. Rienks af als voorzitter van de commis sie Stad en Dorp Friesland. In zijn plaats werd jhr. E. C. Storm van 's Gravesande benoemd. Wij zijn de heer Rienks zeer erkentelijk voor het vele werk dat hij in de loop der jaren in het belang van Heemschut heeft ver richt. In Groningen was de voorzitterszetel van de commissie reeds enige tijd va cant door het vertrek van de heer P. J. Miedema naar Friesland. Wij hebben de heer mr. G. Loopstra bereid gevon den het voorzitterschap van deze com missie te aanvaarden. Ook zullen enke le nieuwe leden worden benoemd. Reeds enige jaren dreef de commissie Gelderland uitsluitend op de activiteit van haar secretaris, jhr. mr. M. W. C. de Jonge. Binnen enkele weken hopen wij daar met een geheel vernieuwde com missie van start te kunnen gaan. De vergaderingen van de commissie wor den zoveel mogelijk door de gedele geerde bijgewoond. Orgaan De steeds stijgende exploitatiekosten worden slechts gedeeltelijk opgevan gen door de toename van de adverten tie-opbrengsten. Daar ons blad ener zijds naar buiten is gericht en als zoda nig duidelijk ons standpunt ten aanzien van bepaalde problemen zal moeten uitdragen en anderzijds ons contact betekent met onze leden, zal een be paald evenwicht tussen de redactione-

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1972 | | pagina 17