Heemschutberichten Voorlichting HEEMSCHUT ring vragen. Toen wij gesteld werden voor het afscheid van Ton Koot na circa 26 jaren secretariaatswerkzaam heden, en dat op een wijze die boven alle lof verhevep is, besloot het bestuur een Ton Koot-medaille in te stellen die in de toekomst aan zeer verdienstelijke Heemschutters zal worden geschon ken en waarvan de eerste voor Ton Koot zelf is. De medaille zal de beeldenaar van Ton Koot dragen. Tot onze grote vreugde was de heer Brinkgreve zo vriendelijk ons het model te schenken. Bij het afscheid van Ton Koot in Het Mui- derslot heb ik hem hiervan mededeling gedaan, echter wetende dat deze ver gadering dit besluit nog zou moeten goedkeuren. Met applaus bekrachtigde de vergade ring dit besluit. Fotoverantwoording omslagfoto Philip Weyer; pag. 73 Ton Koot; pag. 74 links: Jac. Gazenbeek, rechts Ir. B. Kampmeyer; pag. 76 Philip Weyer; pag 78 Ernst Nieuwenhuis; pag. 81 Paul Blaas; pag. 86/87 midden Foto van Vliet; rechtsboven: J. A. Hol vast; geheel links en geheel rechts: Leidse Courant; pag. 88 Jeane Holt huis pag 89 Gemeente 's-Gravenhage; ge; pag. 91 Ton Koot Onderschrift omslagfoto: De Vierhuistervaart langs de Hogedijk te St. Johannesga, die verdwijnen moest voor een weg. DE PAAL VAN DE PRINS Op pagina 60 van Heemschut 3 is sprake van een historische paal uit de „ijzergieterij" van Prins Maurits. De paal is echter gegoten in de ijzergieterij „De Prins van Oranje" te 's Gravenhage, omstreeks halverwege de vorige eeuw. De naam van de gieterij en de naam Maurits hebben tot de vergissing geleid. Met dank aan die abonné's, die ons op de fout attent hebben gemaakt en met excuses aan alle lezers.1 Rotterdam, Delftse Poort In aansluiting op ons bericht in nummer 3-1972, kan thans worden medege deeld dat herplaatsing van deze poort niet meer mogelijk is. De gemeente deelde ons mede dat de poort te ern stig beschadigd was en dat, mede door het in werking treden van het verbod tot verwerken van zandsteen, van het maken van kopieën van onderdelen moest worden afgezien. Enkele intact gebleven delen zijn opgesteld in het museum Boymans van Beuningen. Zwartsluis, Zwarte Watersklooster Teneinde het bijzondere karakter van dit gebied te bewaren vroeg het bestuur aan het College van Burge meester en Wethouders van Zwartsluis bij het vaststellen van een bestemmingsplan zodanig voorwaar den op te nemen, dat het als geheel een speciale bescherming verkrijgt. Reconstructie toeristenweg Zuid-Lim burg Het bestuur kon zich met het stand punt van de ANWB inzake de re constructie van de toeristenweg bij Noorbeek verenigen en er werd aan dit plan adhesie betuigd. Amsterdam, bouw showroom op casco in de Prinsengracht Het College van Burgemeester en Wethouders van Amsterdam werd ver- „Dr. L Bak, directeur planologie van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf en lector aan de Vrije Uni versiteit in Amsterdam zei in een causerie over stads- en dorpsre- Constructies o.m. dat er grote gevaren schuilen in monumentenzorg. Men moet niet alles wat oud is tot elke prijs sparen: alleen als het deel kan vormen van de huidige samenleving." Amersfoortsche Courant 25-4-72 „Dr. J. P. Groot promoverend op een proefschrift dat aan de kleine nederzet- zocht de verleende vergunning, die een ernstige aantasting betekent van gracht en walkant, niet te verlengen en geen nieuwe vergunningen te verle nen. Driehuizen, Grootschermer, wegverbe- tering In aansluiting op een door een 70-tal bewoners van de gemeente Schermer ingediend rekest werd ook door de Bond Heemschut het College van Ge deputeerde Staten van Noord-Holland over deze zaak benaderd. De zoge naamde wegverbetering zou een ern stige schending van dit uniek mooie gebied betekenen en de bond on derschrijft de mening, dat dergelijke ingrijpende veranderingen in een bestemmingsplan dienen te worden geregeld. tingen is gewijd, kwam tot de con clusie, dat plattelanders vaak een ster ke binding hebben met de kleine dor pen en gehuchten, waarin zij wonen." Juist in deze wat jachtige samenleving lijkt het belangrijk zulke kleine eenhe den, waar mensen zich echt mens voe len, te bewaren." „Ook moet de overheid er op toezien, dat de dorpjes leuk blijven. Lelijke een vormige bebouwing moet men tegen gaan, het landschap mag niet ontsierd worden." Trouw, 1 juni 1972

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1972 | | pagina 14