Jaarverslag mei 1971-mei 1972 Commissie „De Weg in het Landschap" In het afgelopen jaar onderging onze Commissie wijziging en uitbreiding. De wnd-voorzitter Ir. G. A. Overdijkink achtte de tijd gekomen om af te treden; in zijn plaats werd Jhr. Mr. H G. A. Hooft, voorzitter van de „Bomenstich- ting" te Zeist, bereid gevonden het voorzitterschap op zich te nemen. Ondergetekende meende eveneens het veld te moeten ruimen voor een jongere kracht, wiens actieve functie hem de gelegenheid biedt het secreta riaat van de Commissie W.I.L. met ken nis van zaken te vervullen. Als zodanig werd Ir. K. B. Kroon, chef afdeling Milieu en Landschap van het directo raat Verkeer en Recreatie van de ANWB, benoemd tot secretaris van de W.I.L.'- Voorts werden- de vertegen woordigers uit de provincies uitgebreid met de volgende leden: M. Bierman te Venhuizen, S. Meffert (Het Oversticht) te Zwolle en Ir. J. A. Klein te Tietjerk. Ons langjarig en trouw lid B. J. J. M. de Ruyter te Tilburg kwam ons onlangs helaas te ontvallen. Het is nodig alsnog leden te werven in de provincie Limburg, welke niet verte genwoordigd is en in de provincies Zuid-Holland, Utrecht, Noord-Brabant en Zeeland, die elk slechts één lid tellen. Immers de waarden voor welks be houd onze Commissie zal blijven strij den, worden voortdurend belaagd en naarmate het toenemend verkeer nieu we wegen en wegconstructies onver mijdelijk maakt, worden in steeds snel ler tempo aanslagen gepleegd op het toch reeds zo beperkte gave Neder- landsche landschap en op de schaarser wordende laanbeplantingen. Slechts bij tijdige inlichting over drei gende aantastingen kan de W.I.L in samenwerking met andere organisa ties die hetzelfde nastreven, of plaatse lijke actiecommissies, trachten de auto riteiten tot andere inzichten te brengen. Wij kunnen slechts herhalen wat in vorige jaarverslagen naar voren werd gebracht. Aan de beschouwingen van de wnd-voorzitter tijdens de vergade ring op 11 juni 1971 van onze Commis sie ontlenen wij het volgende: De weg die in de plaats kwam van de Vierhuistervaart langs de Hogedijk in St Johannesga

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1972 | | pagina 10