Voorlichting HEEMSCHUT ving krijgt een functie ten dienste van de mensen van vandaag. Daarom zullen in de gerestaureerde boerderij en creatieve ateliers worden ge vestigd; ateliers voor keramisch werk. voor experimenteel grafisch werk en voor weefkunst zijn er al. Historische gegevens zullen de bezoeker ook ten dienste staan; een „kijk"-boerderij anno 1728, de „Bruntingerhof", en oude ambachtswerkplaatsen bijvoor beeld, voorts is er een huifkarrencen trum en de „Borckerhof", een experi menteel verblijfcentrum voor groepen onder eigen leiding. Veel educatieve elementen worden ingebouwd, zoals rondleidingen in het dorp vanuit het voorlichtingscentrum, dat in het Tolhuis is gevestigd. Maar ook in het buitengebied wordt via wandel- en fietsroutes welke bin nen enkele jaren tot stand komen veel verteld over de moderne en de historische landbouw, over de pre historie, over de turfgraverij, de heide, de schapen en de bijen en zoveel andere interessante zaken. Entree in Orvelte: het gerestaureerde Tothuis De Tijd (8 december 1971) De heer R. J. P. Vroom, direkteur van Vroom en Dreesmann: „wanneer de binnenstad wordt afgesloten voor het verkeer betekent dit de doodsteek voor de winkelbedrijven". Behoud oude boerderijen Te Amsterdam is opgericht de Stich ting tot behoud van oude boerderijen. Dit behoud wil zij realiseren door aankoop en restauratie. Het adres van de Stichting is Leidse- gracht 41, Amsterdam. er and Sproson: pag. 53; Buro Wid- dershoven: pag. 54; Openbare Wer ken Maastricht: pag. 54, 55; Leo K Seldenrust (tekening): pag. 57; Ben Speekenbrink: pag. 58 (links), pag. 59, 60; W.M. Zilver Rupe: pag. 65; Gemeente Westerbork: pag. 67, 68; Boekhandel Actief: pag 69 (rechts); De Volkskrant (7 december 1971) De heer F. Hoffmann, hoofd planning bureau van de stad Wenen: autovrije binnenstad Wenen blijkt sucses. Se dert een gedeelte van de Weense binnenstad is gesloten voor auto's verkopen de winkeliers 25 tot 50% meer. De luchtvervuiling is met 70% verminderd. Fotoverantwoording Tom Molland Ltd.: omslag; Ton Koot: pag. 49, 50, 61, 62; Henk Snoek: pag. 51, 52; G. W. Harvey: pag. 53; Wheel-

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1972 | | pagina 30