Hofje van Nieuwkoop BaBBK ming van het dorpsbeeld diep worden betreurd. Bij het gemeentebestuur maakten wij bezwaar tegen deze gang van zaken en wezen wij op de noodzakelijkheid een bestemmingsplan vast te stellen. Staphorst, monumenten De huidige ontwikkeling van deze gemeente vertoont enkele aspecten welke het bestuur met zorg vervullen. Met grote nauwlettendheid zal nage gaan moeten worden hoe ernstige verstoringen ten gevolge van nieuw- bouwontwikkeling afgeremd kunnen worden. Het gemeentebestuur en het College van Gedeputeerde Staten van Overijssel werden benaderd om spe ciale aandacht hieraan te geven. Amsterdam, garage Oude Looiersstraat Naar aanleiding van de aangevangen sloop van panden aan de Oude Looi ersstraat ten behoeve van een garage met showroom werd bij het College van B. W. van Amsterdam bezwaar gemaakt tegen het verlenen van een dergelijke bouwvergunning welke een doorbraak tot de Prinsengracht ten gevolge heeft. Wij vroegen het College ons mede te delen in hoeverre de opvatting, in het bestemmingsplan Jordaan naar voren gebracht, „Handhaving van het bestaande grachtenaanzicht" in de Jordaan, in uitvoering wordt ge bracht. Amsterdam, bankgebouw Maarten Janszoon Kosterstraat Het bestuur van de Bond heeft bij het College van B W van Amsterdam bezwaren ingebracht tegen het voor nemen een bouwvergunning te verle nen aan de Westland-Utrecht Hypo theekbank ten behoeve van een kan toorgebouw van acht verdiepingen aan de hoek Frederiksplein-Sarpha- tistraat. Een verdere aftakeling van de Amstel met omgeving meent het bestuur onaanvaardbaar te moeten achten. De restauratie van de eerste zeven huisjes van het Hofje van Nieuwkoop te 's-Gravenhage is gereedgekomen. Architect is Ir J. Mehrtens, die deze „test case" heeft uitgevoerd teneinde het uitvoeriger archiefonderzoek met een onderzoek naar bouwsporen te completeren. Om redenen van volkshuisvesting zal aan restauratie van de woningen voorkeur worden gegeven boven die van regentenge bouw en poortgebouw. Rijksdienst voor de Monumentenzorg leidde de restauratie; zij geschiedt door het aannemingsbedrijf N.V. Huurman. De opdracht werd verleend aan de architect Pieter Post, die hetgeen ook is gebleken uit de bij de restaura tie gevonden staat van de woningen de huizen en overige gebouwen met bijzonder grote zorgvuldigheid tot stand heeft doen brengen. De Stichting verkeerde dan ook reeds in 1671 in ernstige financiële moeilijk heden, waardoor het College van Re genten reeds weldra genoopt was, om de bewoners niet meer „om niet" te huisvesten, doch enige huur te vragen. De gesloten bebouwing van het Hofje zoals deze door Pieter Post is ontwor pen, sloot aan bij de gebruikelijke opzet: een aantal huisjes gegroe peerd om een binnenplein, dat be reikbaar was via een poort.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1972 | | pagina 28