WSgSW&liïd 60 De gemeente kan flats gebruiken, maar die mogen niet vlakbij de vesting staan. Het probleem is niet uniek, maar wel groot. Een mooie, hier en daar gave stad wil leven en diep ademend gro ter worden, maar krijgt geen gelegen heid een groter kostuum te passen. Zij moet in haar historische japon blijven lopen, want die is zo mooi. Gaat het beeld niet helemaal op? Omnis comparatio claudicat, maar wellicht kan ditmaal een mank gaan de vergelijking toch helpen te verstaan. Het beschermen van een stadsge zicht mag geen rem op de ontwik keling van een stad worden. Het moet restauratie en rehabilitatie blijven. Je moet ergens heen kunnen, er moeten alternatieven zijn. Naar die alternatie ven wordt in Willemstad uitgezien, maar de realisering kost moeite. j Mauritshuis Verheugend blijft de activiteit van Willemstad en haar eerste burger met betrekking tot het bewaren van het heem. De restauratie van het Mau ritshuis, dat toekomstig stadhuis zal kunnen zijn, is in gang gezet. Zij zal een dikke anderhalfmiljoen gulden kosten. De stad zelf is aangeslagen voor f 500.000, Het is duidelijk dat daarbij de hulp van buiten komen moet. Historisch erfgoed is gemeen schapsgoed, het zal dan ook wel door de gemeenschap voor volgende ge neraties bewaard moeten blijven. Toen wij met de heer Reinders op de kale koele zolder van het Mauritshuis stonden, realiseerden wij ons wat er nog gedaan moet worden om dit oorspronkelijke jachtslot voor verval te behoeden. Maar toen wij daarna Haven met moten Voorbeeld van straatnaambord Meerpaal bleek historische paal uit de ijzergiete rij van Prins Maurits het door particulier initiatief gerestau reerde Arsenaal zagen, ontdekten wij de mogelijkheden. Een wandeling door de oude stad doet oude vis sershuisjes ontdekken en gave ach terhuisjes. Het was nog tamelijk stil binnen de wallen, stil voor de grootste aanloophaven van Neder land. Uit het omringende buitenland groeit het bezoek aan een uit historisch oogpunt beschermde stad, waarvan het bestuur historisch wil denken en wil opkomen voor het behoud van het schone. Maar de stad wil ook le ven In de zin van Heemschut betekent dit: leefbaar maken en leefbaar hou den door verantwoorde restauratie en rehabilitatie. Voor hen, die onder de vorige HEEMSTEUN het Mauritshuisgiro- nummer niet ontdekt hebben: 1179404, Amrobank Willemstad! A. C. de G.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1972 | | pagina 22