Woudrichem, Hoogstraat weten, dat allerwegen gesnakt wordt naar een karaktervol leefmilieu. Oók dat men met lede ogen ziet dat de bulldozerrage niet alleen huizenblok ken kapot maakt, maar ook iets in de mensen, die daar leefden. Een tegen wicht is nodig. Brede medewerking, zeer bevredi gende ontwikkeling Woudrichem werd de kern, het stadje binnen de veste, dat als doel werd gekozen van dit grote plan. Er moet gezegd, dat allerwegen instemming is gekomen. Niet minder dan 67 Neder landse instellingen en verenigingen, op dit gebied werkzaam in eigen regio, zonden ons spontaan hun be wijzen van sympathie. Heemschut's leden brachten zelf aan schenkingen in enkele maanden-tijds een ton gelds binnen. Er gebeurde méér, zoals wij in het februarinum mer van dit blad berichtten. Intussen heeft de tijd niet stil gestaan. De wervingsactie is voortgezet, de on derhandelingen en besprekingen gin gen voort. De akte van de Stichting Stads herstel Woudrichem is gepasseerd. Individuele acties om gelden bijeen te brengen gaan door en daar zijn inte ressante voorbeelden van. Enkele ambtenaren bij de Provinciale Plano logische Dienst van Noord-Brabant, tekenden gezamenlijk in op een aan tal exemplaren van de Woudrichem- portefeuille „Historisch gezicht op vier eeuwen Woudrichem". De platen er zitten er 25 in een map verde len zij onderling, zodat niet ieder een bedrag van f 200,— op tafel behoef de te brengen om toch de actie te helpen steunen en zichzelf te verrij ken met enige prachtige facsimilé- uitgaven van een zo interessant en historierijk gebied. Volgt dit voor beeld! Mevrouw G. van Beek-van Straten te Scheveningen bakt al geruime tijd cakes en kruidkoeken ten bate van de Woudrichem-actie. Zo wist zij ons fonds al met 300,te versterken. Dergelijke ideeën zijn toch meer te ontwikkelen! Graag! De stand van zaken is, dat een bedrag van f225.000,is ontvangen en toege zegd per 1 mei 1972. Van de Heemschut-jubileumpennin gen zijn er thans bovendien 10 ver kocht in goud. (middellijn 40 mm) prijs 500, In zilver (middellijn 40 mm) zijn er 42 verkocht af 75,— en in brons 410 (middellijn 30 mm) a f 10. Voor elk wat wils dus. Er liggen nog van elk der penningen een aantal op uw bestelling te wachten. Verzoeke f 1voor porto toe te voegen. De aankoop van elke penning betekent een bijdrage aan het Restauratie-Hulpfonds, eigen postgi ronummer 5.71.000 (dat betekent f 5 miljoen bijeen brengen, te beginnen in 1971 en vele bedragen met drie nullen!). In die vijf miljoen zitten ui teraard de overheidsbijdragen. De penningen zijn van die handige kleine zaken waar u bij vrienden en belangstellenden de aandacht kunt vestigen op Heemschuts werk en waar u gerust een bijdrage op kunt vragen voor de enorme en zo belang rijke taak. die Heemschut op zijn schouders heeft genomen. Werkt er mee, ze zijn er voor! Kostelijke Heemschut-uitgave Een uitgave, die in de ware zin des woords kostelijk genoemd mag wor den en waar Heemschut dan ook zeer trots op is, dat is de map, die is samengesteld uit een met zorg bij eengebracht aantal landkaarten, plat tegronden, afbeeldingen van stadsge zichten, vestingwerken, riviergezich ten, oude prentbriefkaarten, schilde rijen, alle in facsimilé uitgegeven, zo nauwkeurig mogelijk als dat bij de moderne druktechnieken kan en zo veel mogelijk op ware grootte. Zij hebben tot onderwerp Woudrichem en omgeving, dus ook het rivierenge bied, het Land van Altena, Gorinchem. Van 1500 af, vier eeuwen geschiede nis in beeld. De portefeuille uitne mend verzorgd, alle afbeeldingen in plastic verpakt en tezamen in een portefeuille bijeengebracht, kan als map bijeengehouden worden en is als uitgave uniek. Oók kunnen de afzon derlijke platen ingelijst worden en als wandversiering dienst doen. Reeds 383 intekenaren verzekerden zich van het bezit van zo'n exemplaar. Nog enkele honderden liggen te wachten om voor 200,— eigendom te wor den van de liefhebber, die hiermee tegelijk de Woudrichem-aktie steunt. Antiquarisch zullen map en de platen straks een veelvoud van het aankoop bedrag waard zijn. Van dat standpunt gezien eveneens een goede beleg ging. Postgiro 5.71.000. Niet enkel een waardevol bezit voor liefhebbers, voor verzamelaars, maar ook een voordelige en zinvolle wand versiering van hotelkamers, be drijfsgebouwen, ateliers, kantoorloka len, opleidingsinstituten. Platen die stijl geven aan een wand!

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1972 | | pagina 12