Heemschutberichten Hengelo, beplanting Grundellaan Amsterdam, de Jordaan Utrecht, Rijksweg 22 Enschede Ommen, Ommerschans Edam, alternatief verkeersplan Ontsluiting Enkhuizer Zand Amsterdam, grachtverlich ting Heemstede, voormalige herberg De Dorstige Kuil Beemster, Provinciale weg nr. 10 Gemeente Gaasterland, recreatiegebieden Sloter- meer Benningbroek (NH), verbreding Oosterstraat Aan het College van B W van Hengelo verzocht de Bond in ver band met de gewijzigde situatie, het verbeteringsplan Grundellaan, waar bij door het kappen van bomen en de verdwijning van verder groen, de sfeer van deze laan zou worden aangetast, opnieuw te bezien. Het Wijkcentrum De Jordaan heeft op de conceptnota van het College van B W inzake de definitieve uit gangspunten voor het bestemmings plan commentaar gegeven, waar aan de Bond onder toevoeging van enkele kanttekeningen inzake onder meer de woonfunctie, de parcelle- ring en het stratenplan, adhesie heeft betuigd. De gemeente Utrecht berichtte ons, dat bij de werkzaamheden aan de reconstructie van Rijksweg 22 tus sen Prins Hendriklaan en de Bere- kuil het in de bedoeling ligt de be staande bomenrij langs de Stolberg laan zoveel mogelijk te sparen. Dit naar aanleiding van ons adres, waarin voor het behoud van deze prachtige rij tachtig jaar oude eiken werd gepleit. Op basis van enkele algemene as pecten maakte de Bond bezwaar te gen het plan om een verbindingsweg aan te leggen tussen de zogenaam de zuidelijke randweg en het cen trum der gemeente Enschede. Het gebied van de Ommerschans (erkend monument) in gebruik als vuilstortplaats was aanleiding voor het bestuur deze zaak onder de aandacht van de staatssecretaris van C.R.M. te brengen. Ook het Col lege van B W van Ommen en het College van Gedeputeerde Staten werd verzocht maatregelen te ne men teneinde tot herstel van de ou de staat te komen. Natuurmonumen ten en Menno van Coehoorn werd om een adhesiebetuiging gevraagd. Gedeputeerde Staten van Overijssel deelde Heemschut mede, dat het College van B W van Ommen reeds was verzocht de nodige maat regelen te treffen. Zoals reeds eerder werd bericht is door een actiegroep een alternatief verkeersplan opgesteld. Na bestu dering door Heemschut werd aan het College van B W van Edam in overweging gegeven het gemeente lijke plan, overeenkomstig de voor gestelde suggesties, te herzien. Volgens berichten ligt het in de be doeling een weg aan te leggen vanaf de Noorderweg, door het Juliana- plantsoen, naar het recreatiegebied waardoor de zeemuur moet worden doorbroken en omvangrijke op- en afritten moeten worden aangelegd. Met verschillende andere verenigin gen (o.a. de Kon. Ned. Mij voor Tuin bouw en Plantkunde) vroegen wij de Raad van de gemeente Enkhuizen te willen bevorderen, dat de ontsluiting van het recreatiegebied op een an dere wijze zal plaatsvinden. Het College van B W van Amster dam vroegen wij aandacht voor de verlichting van onze grachten. Bij verandering van de huidige verlich ting moet vermeden worden, dat de ze de sfeer van de grachten aantast, zoals dit bijvoorbeeld bij het gebruik van kwiklampen het geval zal zijn. Geantwoord werd door B W, dat dit hun bijzondere aandacht heeft. Voor deze voormalige herberg is een sloopvergunning aangevraagd, aangezien het terrein benodigd zou zijn voor een schooluitbreiding. De Bond Heemschut, in overweging ne mend dat het gebouw architecto nisch en historisch belangrijk is, en dat uitbreiding van de school ook zonder afbraak van het pand zou kunnen plaatsvinden, richtte zich na overleg met de Vereniging Oud Heemstede-Bennebroek tot de Mi nister van C.R.M. met het verzoek deze sloopvergunning niet te willen verlenen. Inmiddels werd van het Ministerie bericht ontvangen, dat bij de beslis sing inzake het verzoek om sloop vergunning rekening met het in onze brief gestelde zal worden gehouden. Adhesie werd betuigd aan een schrijven van de Kon. Ned. Toeris tenbond ANWB over de aanleg van deze provinciale weg. In eerste instantie werd door de Bond geen adres ingezonden, aan gezien de aanleg als noodzakelijk heid werd gezien. De thans ontworpen aansluitings- werken betekenen een zo ernstige aantasting van het landschap, dat het bestuur meende alsnog bezwa ren in de vorm van bovenvermelde adhesie naar voren te moeten bren gen. De vestiging van recreatiegebieden bij de Lutsmonding aan het Sloter- meer was aanleiding voor het be stuur de gemeente Gaasterland de aandacht te vragen voor de aange paste beplantingsplannen welke er voor moeten zorgen, dat deze ge bieden zoveel mogelijk gecamou fleerd worden. Daarnaast vroegen wij het gemeentebestuur te voorko men, dat deze recreatiegebieden zich in toenemende mate langs de oevers van het meer ontwikkelen. De gemeente deelde ons mede, dat voor het gebied ten noorden van de Lutsmonding een plan in voorberei ding is, dat van een aangepast be plantingsplan wordt voorzien. Ook aan de zuidzijde van de Luts is een uitgebreide beplanting aangebracht rond het reeds gerealiseerde plan. Ernstige bezwaren werden bij het College van B W van Sybekarspel naar voren gebracht tegen de voor genomen plannen de Oosterstraat in Benningbroek ingrijpend te verande ren. Gezien de schade die hierdoor aan het dorpsbeeld zou worden toege bracht, verzochten wij B W de verbeteringswerken te beperken tot vernieuwing van de bestaande klin kerbestrating.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1972 | | pagina 31