18 Gemeente Voorschoten - be stemmingsplannen „Centrum" en „Voorstraat" In een van de gemeente Voorscho ten ontvangen schrijven werd ons medegedeeld, dat de Raad in de ge meente Voorschoten heeft besloten gedeeltelijk aan de door de Bond tegen de bovenvermelde ontwerp- bestemmingsplannen ingediende be zwaren tegemoet te komen. De afbraak van de boerderij „De Lindehoeve" aan de Kon. Marine laan 4 is niet noodzakelijk en er is bereidheid de panden aan de Mo lenlaan 3/5 en Treubstraat 21/23 alsnog op te nemen in de bij het be schermd dorpsgezicht behorende geveltekening en de percelen de be stemming van eengezinshuizen te geven waardoor de huidige situatie wordt gefixeerd. Een beslissing waarover wij ons verheugen. Molen te Gronsveld Adhesie werd betuigd aan een adres van de Molenstichting Lim burg. Het betrof de bescherming van de omgeving, welke voor een goed gebruik van deze molen noodzake lijk is. Beemster, plan Bijenkorf Het ter visie liggende bestemmings plan Bijenkorf in welk plan is opge nomen de bouw van paviljoenen ten behoeve van de Patricia Stichting, zou een ernstige aantasting van dit polderlandschap betekenen. De om geving van de boerderijen „De Een hoorn", „De Lepelaar" e.d. is van een zo grote waarde, dat het aanleggen van een groot gebouwencomplex hier zeker ongewenst is. De Raad van de gemeente Beem ster werd in een uitvoerig schrijven van onze bezwaren op de hoogte gesteld. Aangezien er volgens persberichten alternatieve vestigingsplaatsen in de noordelijke helft van de provincie Noord-Holland zijn, vroegen wij het College van Gedeputeerde Staten - indien mogelijk - te bereiken, dat de Stichting hiervan gebruik zal gaan maken. Verkeersplan Edam Ofschoon aan het verkeersplan een principiële beschermingsgedachte ten grondslag ligt, is toch een der uitgangspunten, dat de stad aan het verkeer dient te worden aangepast. In een brief aan Burgemeester en Wethouders van Edam werden onze bezwaren tegen deze opvatting naar voren gebracht. Een actiegroep heeft een alternatief plan ingediend. Molen Rijn en Zon te Utrecht In samenwerking met de Stichting „De Utrechtse Molen" werd de Rijks dienst voor de Monumentenzorg ge vraagd voor het behoud van deze molen op te komen. Inmiddels werd van het gemeentebestuur van Utrecht bericht ontvangen, dat het niet uitgesloten moet worden geacht, dat bij de verdere uitwerking van het reconstructieplan voor de omgeving van de molen deze toch gehand haafd kan worden. Een zonnig be richt. Mergelroute Limburg De reconstructie van de toeristische weg door Mergelland heeft bezorgd heid doen ontstaan bij Heemschut en aanverwante Limburgse werk groepen, alsmede de Contact Com missie voor Natuur- en Landschaps bescherming, voor behoud van het landschapsschoon. Provinciale Staten van Limburg ver zochten wij bij de verdere uitwerking van het tracé het behoud en het be vorderen van de schoonheid van dit gebied te doen prevaleren. Brugwachtershuisje Stads kanaal Zowel bij de gemeente als bij Gede puteerde Staten werd gepleit voor het behoud van het brugwachters huisje bij Drouwenermond. Leende-boerderij De Raad van de gemeente Leende vroegen wij aandacht voor het be houd van een zeventiende-eeuwse boerderij, welke volgens persberich ten met sloop bedreigd zou worden. Seinwachtershuisje-Zeist- Driebergen Helaas zal dit karakteristieke ge bouwtje gaan verdwijnen. Het is we gens wegverbreding een „sta in de weg" geworden. Heemschut heeft nog getracht op een of andere ma nier tot behoud te komen, doch zelfs verplaatsing bleek niet meer haal baar te zijn. Aanleg provinciale weg 16- Leidse Baan Provinciale Staten van Zuid-Holland werd verzocht voorshands niet aan de aanleg van de genoemde weg mede te werken, aangezien de zienswijze van Minister Drees ten aanzien van de noodzakelijkheid van deze weg door Heemschut vol ledig werd onderschreven. Bomen langs wegen Een door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat uitgegeven persbulle tin over de veiligheid van de weg was aanleiding voor de Bond Heem schut erop te wijzen, dat in Frankrijk de meeste routes nationales en dëpartementales hun bomenrijen behouden hebben, ook al staan de ze op korte afstand van de verhar ding. Dit betekent, dat een toeris tisch en landschappelijk aspect van grote betekenis bewaard blijft. Zonder ook maar het minst de be schouwingen in het persbulletin met betrekking tot de veiligheid van de weg te willen aanvechten, moet wor den geconstateerd, dat in Frankrijk blijkbaar wordt verwacht dat de au tomobilisten hun gedragingen aan de feitelijke wegsituatie aanpassen.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1972 | | pagina 26