Heemschutberichten Panovens te Oud-Zuilen In antwoord op onze brief aan het College van Gedeputeerde Staten van Utrecht inzake bovenvermelde panovens werd ons medegedeeld, dat het gemeentebestuur van Maarssen, onder welke gemeente Oud-Zuilen ressorteert, opdracht heeft gegeven tot het ontwerpen van een bestemmingsplan voor het tot beschermde dorpsgezicht Oud-Zui len behorende gebied waarin deze panovens zijn gelegen. Handhaving hiervan zou binnen het kader van dit plan tot de mogelijkheden behoren. Harderwijk Het College van Burgemeester en Wethouders te Harderwijk vroegen wij aandacht voor de ontsierende televisie-antenne op de Smeepoort. Uit de door ons ontvangen berichten bleek, dat het gemeentebestuur de ze ontsiering reeds enige tijd gele den had doen verwijderen. Lemmer, panden Kortestraat Tegen de afbraak van deze panden werd door de Bond bezwaar aange tekend. (Zie Heemschutnummer 4- blz. 120.) Volgens kranteberichten heeft de Raad thans besloten tot aankoop en afbraak over te gaan. „Opdat het verkeer zijn gang kan gaan". Reconstructie Dorpsstraat Benningbroek (NH) Het College van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland werd bena derd inzake de plannen de Dorps straat van Benningbroek (gemeente Sybekarspel te reconstrueren. Op grond van een drietal motieven (dorpsschoon, verkeersveiligheid en milieuhygiëne) vroegen wij het Colle ge aan de bestaande plannen geen goedkeuring te hechten. Het bestuur van de Bond Heemschut is verder van mening, dat plannen voor derge lijke ingrijpende verkeersverbeterin- gen in dorpskernen bij bestemmings plannen krachtens art. 10 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening moeten worden geregeld. Actiecomité „Aarlanderveen leeft" Dit comité heeft tegen de definitieve vaststelling van tracé Rijksweg 3 ernstige bezwaren ingebracht. De Bond Heemschut meende hieraan adhesie te moeten betuigen, omdat de geprojecteerde Rijksweg 3 de leefbaarheid van Aarlanderveen zou aantasten en landschappelijk het fraaie gebied Aarlanderveen met de molenviergang Nieuwkoop niet door een grote verkeersweg doorsneden dient te worden. Aan een meer westelijk tracé zou voorkeur gegeven moeten worden. Gemeente 's-Hertogenbosch ontwerp bestemmingsplan parkeergarage Tolbrug Het gemeentebestuur deelde ons mede dat de gemeenteraad akkoord is gegaan met de aanduiding van het Burg. Loeffplein als plaats voor de bouw van een parkeergarage. Een door enkele Raadsleden ingediend gewijzigd voorstel werd door de ini tiatiefnemers ingetrokken. Rooien bomen langs weg Arnhem-Nijmegen Naar aanleiding van onze reactie op de beslissing van de minister (zie Heemschutnummer 5-1971) de bo men langs deze weg te laten rooien, deelde de minister ons thans mede, dat deze beslissing is genomen uit het oogpunt van verkeersveiligheid, maar tevens in verband met de re constructie van deze weg bij het klaverblad Ressen. Wel ligt het in het voornemen, zodra de werk zaamheden dit toelaten, een nieuwe beplanting aan te brengen. Bescherming van het beken- landschap bij Schoorl De Bond Heemschut betuigde adhe sie aan een door het Contact Na tuur- en Landschapsbescherming Noord-Holland uitgebrachte rapport, waarin wordt gepleit voor bescher ming van het bekenlandschap en de daarin voorkomende klimopwaterra nonkel. Amsterdam - N. Z. H. Koffie huis In een adres aan de gemeenteraad van Amsterdam werd gepleit voor het behoud van dit voor Amsterdam zo karakteristieke gebouw. Het door architect Leliman gebouwde koffie huis verdient anders dan aan de slo per te worden prijsgegeven. In ons adres werd een tweetal suggesties tot behoud naar voren gebracht: a) tijdens de metrowerkzaamheden het gebouw op pontons te plaatsen en tijdelijk af te voeren en daarna weer op de oude plaats terug te zetten, b) zorgvuldig demontage en herbouw, mogelijk elders aan het water. Het bestuur van het Genootschap Am- stelodamum betuigde adhesie aan Heemschut's voorstel en stelde daarbij de vraag Waarom komt de brain-trust van de dienst der Publie ke Werken nimmer zelf met een al ternatieve oplossing? Bestemmingsplan Rijswijk IV (Noord-Brabant) De bouw van bungalows in het Rijs- wijkse Waardje zou een aantasting van dit landschappelijk zo gevoelige gebied betekenen. Het bestuur van de Bond verzocht de Raad in de ge meente aan dit plan goedkeuring te willen onthouden. Gemeente Holten, serviceflats Plannen die bestaan om aan de westzijde van het dorp serviceflats te bouwen waren aanleiding voor de Bond om Burgemeester en Wethou ders van Holten te benaderen met het verzoek aan deze verstoring van de omgeving van de Holterberg geen goedkeuring te verlenen. Bestemmingsplan Noorder- bergkwartier Deventer Op enkele punten werden door de Bond bezwaren naar voren gebracht tegen onderdelen van dit ter visie liggende bestemmingsplan. Met de voortgezette verbreding van de Mo lenstraat en een geplande parkeer gelegenheid tussen Bruynsteeg en Nieuwstraat konden wij ons niet ver enigen. Verzocht werd het plan op deze punten te wijzigen.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1972 | | pagina 25