a LlLUzÜ J-3U •s'V.-!'V/ySsr4-,-. 'v; foto c adressen. Ook de belendende per celen, die niet tot de universiteit be horen, worden tot meer dan mans hoogte volgeplakt. Eens per jaar, in de grote vakantie, tracht de Ge meente deze gevels van die aan plakbiljetten te ontdoen, hetgeen slechts zeer gedeeltelijk lukt. De combinatie van moderne plakmidde len en de voor het verwijderen van de affiches gebruikte schoonmaak middelen pleegt de muren op zorg wekkende wijze aan te tasten. U vindt hier voorbeelden van „gerei nigde" universiteitsgebouwen (foto's B en C). Hoe ze er de rest van het foto D jaar uitzien kunt U zich waarschijn lijk wel voorstellen. En bijzonder in teressant voor de toeristen in de rondvaartboten. De Heren Curatoren van de Univer siteit van Amsterdam zeggen on machtig te zijn tegen dit ongeoor loofde plakken op te treden want zij weten niet wie de daders zijn! Wij moeten daarom wel aannemen dat het gehele Curatorium uit analfabe ten bestaat - en waar ter wereld dan in „Permissive Amsterdam" is zoiets te vinden? Het Midden-Damterrein is een van de weinige voorbeelden in de hoofd stad van een sierplaveisel. Het is weliswaar nog geen halve eeuw oud, maar velen menen dat dit vrij moder ne voorbeeld van Middeleeuwse plaveiselkunst toch als „Monument" in goede staat dient te worden ge houden. Voor de Gemeente Amster dam schijnt dit een soort braak lig gend stuk grond te zijn, dat bijna el ke week zonder enig bezwaar mag worden opgebroken voor het aan brengen van tot „versiering" bestem peld speelgoed. Na het verwijderen van dergelijke voorwerpen wordt hetgeen bedoeld was als sierplaveisel, achteloos „dichtgerausd" (om de juiste straat- makersterm voor dit geknoei te be zigen). Het resultaat is op bijgaande foto's D en E te zien: een voor voetgan gers gevaarlijk, slordig dichtgegooid plaveisel vol kuilen en gaten (zoals overal elders in de stad), die na het minste regenbuitje evenzovele, soms vrij diepe, plassen vormen. Wie ver leent eigenlijk de vergunningen voor het steeds weer opbreken van het Midden-Damterrein en voor het plaatsen van zinloze en het stads- schoon bedervende „versieringen"? Wie verkwist ook op deze wijze geld van de belastingbetalers, dat deze graag op betere wijze besteed zou den willen zien? Elka Schrijver foto E 11 -t ij

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1972 | | pagina 19