Heemschut Bond Heemschut. Opgericht 1911 Beschermvrouwe: H. M. Koningin Juliana Doel De Bond Heemschut stelt zich ten doel te waken voor de schoonheid van Nederland en het Nederlandse volk te overtuigen van de noodzakelijkheid mede te werken aan het behoud en de bescherming van de bestaande schoonheid en het scheppen van nieuwe schoonheid. Leden Leden van de Bond Heemschut zijn particuliere perso nen, die het streven van de Bond wensen te steunen. Contributie 115, -f 20, - of meer per jaar. Buitengewone leden zijn provincies, gemeenten en over heidsdiensten, benevens rechtspersoonlijkheid bezitten de lichamen, die het doel van de Bond of een onderdeel ervan tot het hunne maken. Contributie tenminste f 25, - per jaar. Donateurs zijn particulieren en rechtspersoonlijkheid be zittende lichamen, die zonder zelf mee te werken de Bond willen steunen. Donatie tenminste f 25, - per jaar. Bestuur Dagelijks Bestuur: Dr. R. Hoegen, Voorzitter, Amsterdam; Ton Koot, Secretaris, Amsterdam; Drs. J. M. Hengeveld, Penningmeester, Amsterdam; Drs. H. C. van Eek, Zoeter- meer; Ir. C. A. Kuysten, 's-Gravenhage; G. Prins, arch. b.n.a., Amsterdam. Provinciale commissies Groningen: Vz.: vakature; Secr. B. van der Veen Czn., Eemskanaal 24, Groningen. Friesland: Vz.: vakature; Secr. P. Wiersma, Dr. B. Horn- strasingel 14, Bergum. Drenthe: Vz.: J. H. Roukema; Secr. Sj. Jantzen, Herodo- tuslaan 1Assen. Overijssel: Vz.: Ir. J. Nysingh; Secr. A. A. C. Maaskant, Koestraat 6, Zwolle. Gelderland: Vz.: Mr. A. P. van Schilfgaarde; Secr. Jhr. Mr. M. W, C. de Jonge, IJsselkade 21, Zutphen. Utrecht: Vz.: Ir. J. D. M. Bardet; Secr. Drs. A. Bertoen, Paushuize, Kromme Nieuwe Gracht 49, Utrecht. Noord-Holland: Vz.: J. Posch; Secr. Ir. F. Ottevangers, Willem de Zwijgerlaan 13, Haarlem. Zuid-Holland: Vz.: Mr. J. A. Willinge; Secr. Th. F Hoijer, Essenweg 32, Rotterdam. Zeeland: Vz: Jhr. Mr. T. A. J. W. Schorer; Secr. J. de Hoogh, Londensekaai 11, Middelburg. Noord-Brabant: Vz.: Mr. P. A. H. M. van Vlijmen; Secr. Mr. H. Bergé, Choorstraat 14, 's-Hertogenbosch. Limburg: Vz.: Drs. J. H. W. M. Hansen; Secr. J. Thijssen, Stadchen 9, Born. Commissie de weg in het landschap (W.I.L.) Vz.: Ir. G. A. Overdijkink (wnd); Secr. A. G. M. Boost, Breitnerlaan 55, 's-Gravenhage. Commissie cultuurleven 1815-1940 Prof. Mr. Dr. C. A. van Swigchem, voorzitter, correspon dentieadres: Spoorsingel 28, Delft, tel. 01730-31600. Leden: A. Bodon, R. Blijstra, K. A. Citroen, D. H. Couvée, Prof. Dr. H. L. C. Jaffé, Drs. J. de Kleyn, F. Liefkes, Drs. E. R. Meyer, Prof. Dr. Ir. A. D. de Pater, Prof. Dr. A. W. Reinink, Drs. P. Singelenberg. Orgaan Het geïllustreerde orgaan verschijnt tweemaandelijks. Losse nummers f3,-; voor leden f2,-. Boekbanden voor 3 jaargangen verkrijgbaar voor f3,- (incl. verzend kosten; Bestellingen postgiro 124326) 197 Gedelegeerde van het bestuur: J. A. de Zwaan, Amster dam. Algemeen adviseurs: Ir. Ch. C. van der Vlis en Ir. F. Ottevangers. Algemeen bestuur: Mej. Ir. Elze F. van den Ban, Overveen; Ir. J. D. M. Bardet c.i., Utrecht; Mr. S. P. Baron Bentinck, Soest; M. Bierman, arch., Venhuizen; Mr. H. F. Blaisse, Amsterdam; G. Brink- greve, Amsterdam; Mevr. Mr. J. M. Corver-van Haaften, Heiloo; Mevr. M. E. E. van der Does de Willebois-lngen Housz, Amsterdam; Mr. J. H. Engel, Amsterdam; Mr. G. van der Flier, 's-Gravenhage; Prof. Mr. H. de la Fontaine Verwey, Amsterdam; Mr. H. Greebe, Zweeloo; Ir. W. L. Jansen, Dalfsen; Mr. F. C. J. Ketelaar, Rijswijk; Ir. F. H. van der Linde van Sprankhuizen, Bilthoven; Ir. R. Meischke, 's-Gravenhage; Mr. H. ter Meulen, Amster dam; Mr. P. J. Molendijk, Steenwijk; Mej. Ch. Noë, 's- Gravenhage; Ir. G. A. Overdijkink, Bilthoven; Mr. H. E. Phaff, Bloemendaal; C. W. Schaling, arch. b.n.a., Amster dam; E. A. M. A. Steger, Oirschot; A. Stork, arch., Weesp; Jhr. E. C. Storm van 's-Gravesande, Leeuwar den; Prof. Mr. Dr. C. A. van Swigchem, Delft; Mr. P. A. H. M. van Vlijmen, Eindhoven; Prof. Dr. H. D. de Vries Rei- lingh, Naarden; Ir. F. H. Warnaars, 's-Gravenhage. Secretariaat van de Bond Heemschut Korenmetershuis N.Z. Kolk 28, Amsterdam 1, tel. 22 52 92. Postgiro 124326, ten name van de Bond Heemschut, Gemeentegiro H 2230, ten name van de Bond Heem schut. Bankiers: Mees en Hope, Amsterdam, t.n.v. rek. 025.00.3 0.551 Administrateur: M. van Everdingen. Bureau-secretaresse: Mej. B. D. da Silva Rosa. Bibliotheek en documentatie: Mevr. E. F. Lelijveld-Arens. Ledenwerving: Mej. M. M. Melchers. Ledenadministratie: H. B. Bouwmeester. Omslagfoto: Jodenbreestraat, Amsterdam 1965 (teke ning van F. v. d. Harst)

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1971 | | pagina 29