Doe niet weg, doe er iets mee Nijmegen aangename uurtjes. Wij kunnen u dit boek dan ook van harte als „echt heemschutwerk" aanbevelen. De prijs van f 27,50 zeker waard. De heer J. den Draak promoveerde onlangs op „de woonfunctie van het stadscentrum, een sociologische fa cetstudie". Het betreffende werk is verkrijgbaar bij de Technische Ho geschool te Delft (afd. bouwkunde) a f 5,20. Een interessante studie voor allen die zich met stadscentra in het alge meen, en met „sanering" in het bij zonder bezighouden vanuit de ver schillende disciplines. Toch moet ons van het hart, dat de schrijver slechts één maal raadple ging van ons orgaan Heemschut no dig achtte. Ons inziens is het daar door nét niet een volledig rapport te noemen, Bij de Europese Bibliotheek te Zalt- bommel verscheen het boek „fou ten Huizen" door H. Janse en S. De Jong. Een bijzonder plezierig boek, hetgeen trouwens wel te verwachten was, als men de vele werken van Janse al kende. Zeker aan te beve len dus, en niet in het minst om de vele foto's en vooral tekeningen, die de tekst illustreren. Onder andere worden alle houten huizen in Broek in Waterland, De Zaanstreek, Mar ken, De Rijp en West-Friesland vol ledig beschreven. Werkelijk de moeite waard voor allen die dit zo karakteristieke Noord-Hollandse fa cet van onze cultuur ter harte gaat. Prijs f 27,50. Bij dezelfde uitgever verscheen „Amsterdamsche Buitensingel", een facsimilé naar de uitgave van 1723 door D. Willink. De historie van Arhsterdam op rijm verhaald, geïllustreerd door vele prenten en gravures. Prijs f 45, - In de Fibula-Heemschutreeks is on langs verschenen „Nijmegen, vroe ger en nu" door dr. J. M. G. M. Brinkhoff, verkrijgbaar voor leden ad f 7,50. Bestellingen aan het sekreta- riaat van de bond, worden door de uitgèver met rekening geleverd. Tot nu toe verschenen in de reeks de deeltjes: Gouda, Roermond, Am sterdam, Groningen, Delft, Brugge en Den Haag. Gaarne willen wij onze lezers nog eens wijzen op de prachtige uitgave „De ruige Biesbosch" door C. Baardman e.d., verschenen bij J. N. Voorhoeve te Den Haag. Prijs f34,90. Het vonnis over de Biesbosch is ge veld, de veranderingen kondigen zich reeds aan. Voor hem die over de verschijning en verdwijning van dit gebied een kostelijke herinnering in handen willen hebben, kunnen wij de aankoop van harte aanbevelen. Het Land van Gooi en Eem In de goede verzorgde Regio-reeks heeft dominee A. L. Broer een deel tje gewijd aan Gooi en Eemland. His torisch gezien is er over het Gooi veel te vertellen, veel ervan is ver dwenen maar het optimisme van de schrijver voert de boventoon en maakt ons duidelijk dat er toch nog veel bijzonders is te vinden voor diegene die de tijd neemt het op te zoeken. De illustraties van J. de Veen passen uitstekend bij de tekst. Een welkom sintnikolaas kadootje. Uitgave West-Friesland te Hoorn. Prijs f 8,90. 195 Zoals wij in nummer 5 hebben me degedeeld is van 29 september tot 7 oktober in het RAI-gebouw te Am sterdam de vaktentoonstelling „Het Instrument" gehouden. De traditie wil, dat deze grote tentoonstellingen, die zo'n uitgelezen technisch publiek trekken, aandacht besteden aan een speciaal onderwerp, dat niet direkt binnen het kader van de vaktentoon stelling valt. Het 60-jarige bestaan van de Bond Heemschut was aanleiding de Bond uit te nodigen medewerking te verle nen aan het tot stand komen van een presentatie, waar het behoud van het historische monument in de meëst ruime zin van het woord aan de órde zou worden gesteld. Heem schut waarschuwde zijn bevriende instanties, die zich op dit gebied be wegen, zodat men daar ook het werk van „De Hollandse Molen", Menno van Coehoorn, Nederlandse Kastelenstichting, Tramweg Stich ting, enz. vertegenwoordigd zag. Onder de leuzen: „Doe het niet weg, doe er iets mee" en „Niet slopen maar schenken" werd de aandacht gevestigd op de betekenis van tech nisch verouderd materiaal ten be hoeve van onze culturele geschiede nis. Wie niet weet, of zijn materieel enige betekenis voor dit doel heeft, kan zich wenden tot de „Werkgroep Technisch Tentoonstellingscentrum" (T.T.C.) Technische Hogeschool, Ge bouw Nieuwelaan 76, Delft. Tel. 01730/33222 ts. 143. De werkgroep is door de Academi sche Raad opgericht in 1968 en streeft naar een Technisch Educa tief Tentoonstellingscentrum. Op de tentoonstelling was een oude Degel pers in werking, die een prent van Woudrichem voor de bezoekers drukte, met aan de achterzijde een opwekking tot steun en bijdragen aan de Bond Heemschut, onder ver wijzing naar het Heemschut-Restau ratie-Hulpfonds. Onze Bondssekre- taris Ton Koot was een der drie in leiders op de persconferentie, die de opening van de tentoonstelling vooraf ging. Er was verder geen offi ciële opening.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1971 | | pagina 27