Europa Nostra vergaderde te Brussel Buitenreclames Het achtste jaarlijkse Congres van Europa Nostra werd van 24 tot 27 juni in Brussel gehouden in het Pro vinciehuis, nadat de opening in het stadhuis had plaatsgehad door Z.K.H. de Prins van Luik. Namens het Dagelijks Bestuur na men dr. R. Hoegen, voorzitter en Ton Koot, secretaris, aan het Congres deel, de heer De Zwaan als lid van het Uitvoerend Comité van Europa Nostra en namens ons bureau was mej. Da Silva Rosa aanwezig. Prins Albert zei in zijn openings woord onder meer „Wij wensen de generaties die na ons komen een waardevol en gediversifieerd leefmi lieu na te laten. Het oude is onver vangbaar, want de tijd heeft geen surrogaat. Wanneer het oude boven dien goed geïntegreerd is in het mo derne leven, zou de vernietiging er van voor de gemeenschap een tweevoudige verarming betekenen. Bij het najagen van dromen die vaak bijdragen tot de vernietiging van het leefmilieu, aarzelt onze samenleving niet om enorme bedragen uit te ge ven voor de ontdekking van nieuwe werelden. Zal de maan ooit bewoon baar zijn? Zouden wij niet in staat zijn ons gelijkwaardige inspanningen te getroosten om hetgeen op onze aarde bestaat te ordenen en aan te vullen." Mr. Duncan Sandys, de president van Europa Nostra besloot met „Eu ropa Nostra aanvaardt niet dat de vernieling van fijne monumenten, historische stadskernen en schilder achtige dorpen de prijs is die wij moeten betalen voor moderne voor uitgang. Het is een zaak van priori teiten. Als de burgers duidelijk to nen, dat zij werkelijk betekenis hechten aan culturele waarden, zul len nationaal en lokaal de autoritei ten hun prioriteiten beginnen aan te passen. Als de publieke opinie dit wenst en vraagt kunnen Europa's onvervang bare schatten van kunst en geschie denis nog worden behouden. Het is aan ons om onze stemmen te laten horen". 171 Europa Nostra in Brussel, juni j.l. Aan de bestuurstafel rechts de heer J. A. de Zwaan, lid van het Uit voerend Comité van Europa Nostra. Voorzitter en secretaris van de bond Heemschut tijdens de vergadering. Foto's Jean Guyaux, Brussel. Ons medebestuurslid, de heer J. A. de Zwaan, heeft in de algemene ver gadering van Europa Nostra een rapport uitgebracht over de buiten reclames. Het uitvoerige en gedocumenteerde rapport „Control of Outdoor Adverti- sing" heeft van de verschillende ge delegeerden grote instemming en waardering ondervonden als een eerste rapport met vastlegging van de situatie op het gebied van buiten reclames In de verschillende landen, met nadruk op de maatregelen, ver ordeningen en/of wetten welke op dit gebied bestaan. Het rapport dat in de Franse en En gelse taal gepubliceerd is, besluit met een opsomming van een groot aantal publikaties in negen Europe se landen. Het uitbrengen van het rapport „Control of Outdoor Adverti- sing" had tot resultaat een resolutie

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1971 | | pagina 49