Plaatselijke acties Met particulieren die belangstelling voor restauratie to nen is contact. Plannen ter bebouwing van opengeko- men terreinen zijn in studie. Een ton gelds werd reeds bijeengebracht, zodat wij in wezen niet ontevreden mo gen zijn over de gang van zaken. Diverse acties komen op gang, waaronder die van de uitgifte van bronzen, zilveren en gouden jubileumpennin gen, die voor f 10, -f 75, - en f 300, - verkrijgbaar ko men, bij Heemschut te bestellen en waarvan de inkom sten bijdragen tot ons restauratiefonds. Als alle leden en aangesloten verenigingen van Heem schut dit herstelplan als een uitdaging zouden willen zien. en ieder er in eigen kring over zou willen spreken met overtuiging, moeten de paar miljoen gulden die nodig is zo bijeengebracht kunnen worden. Ik benut dit jaarver slag om daar nog eens de nadruk op te vestigen. Er zijn reeds particuliere leden die met ingang van he den en voor de naaste toekomst f 1.000,- per jaar toe zegden, een handeling die ook fiscaal aantrekkelijk is. Niet onvermeld mag blijven, dat de belangstelling onder de bevolking van Woudrichem verheugend is. Ons lid, de heer M. J. L. Béneker, wist hier in korte tijd vijftig leden te werven. Wij zijn erkentelijk voor dit aanmoedigend meeleven. Het voeren van plaatselijke of regionale acties waarin door de burgerij meer aandacht wordt gevraagd voor de schoonheid van hun omgeving en voor verbeteringen van het woonmilieu en de leefsfeer hebben de volle in stemming van de Bond Heemschut. Dergelijke acties vormden de achtergrond tot Heemschuts oprichting. Er wordt dan ook niet nagelaten daar, waar mogelijk, en in de sfeer van Heemschut, steun aan te geven. De verschillende actiegroepen in Amsterdam van Jor- daan, Nieuwmarkt, Bakkersstraat, Bickerseiland, Kinker- buurt, enz. mogen bekend geacht worden, maar al teveel denkt men, dat deze acties zich tot Amsterdam beper ken. Niets is minder waar, daarom vermelden wij de ac ties voor het behoud van het Sweelinckplein in Den Haag, de binnenstad van Den Bosch, het Sluisplein te Leidschendam, in Midden Beemster, Nieuwkoop, Neede, Nieuwveen (ZH), Goedereede, Ingense Molen, Amelis- weerd, Ronde Hoep, enz. Zij mogen als even zovele be wijzen dienen, dat de burgerij het ingrijpen in haar woonmilieu niet meer zo lankmoedig over zich heen laat gaan. 161 Ongewenste schaalvergroting in Amsterdam. Foto Jac. B. Rieder, Amsterdam. De Waterpoort te Woudrichem. Foto J. Klaver, Rotterdam.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1971 | | pagina 39