Turfhoek te Medemblik ENKELE ALGEMENE ONDERWERPEN Dijkhuizen langs de grote rivieren Herindelingsplan Land van Heusden en Altena In aansluiting op ons adres aan Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant inzake dit voorgestelde herindelings plan werden aan de Ministers van Binnenlandse Zaken, Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en Justitie in een uitvoerig schrijven onze bezwaren uiteengezet. Alleen bij indeling van een zelfstandig Woudrichem, eventueel uitgebreid met enkele randgemeenten kan een positieve gezindheid ten opzichte van de monumenten zorg worden verkregen. 156 gen. Met het gemeentebestuur vonden besprekingen plaats en in een adres verzocht de bond met onze naar voren gebrachte bezwaren rekening te houden. Met het gemeentebestuur van Medemblik werd contact gezocht over de plannen tot verbreding van de Turfhoek. Nadere inlichtingen over deze plannen werden ge vraagd. Nota Kernbeeld Utrecht Op verzoek van het College van Burgemeester en Wet houders van Utrecht heeft het bestuur zijn zienswijze in zake deze nota naar voren gebracht. De inhoud gaf aan leiding tot het maken van een aantal opmerkingen. Stadhuisplan Zwolle De grote aantasting van het karakter van de historische stadskern welke de nieuwbouw van het stadhuis met zich mee zou brengen, was aanleiding voor het bestuur in hoogste instantie te adresseren en vernietiging van het Raadsbesluit aan de Kroon te vragen. Volgens persberichten zal als gevolg van de uitvoering Beuntenholje, Utrecht. van het Deltaplan een groot aantal dijkhuizen gaan ver dwijnen als de dijken langs de grote rivieren over grote afstand zullen worden opgehoogd. Aangezien een groot aantal van deze woningen een waardevol accent in het rivierenlandschap betekent, werd de directeur van de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg verzocht al het mogelijke in het werk te stellen om een voldoende aantal van deze woningen te behou den, hetgeen werd toegezegd. Realisering uitbreidingsplannen In aansluiting op de brief aan de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk inzake het afgeven van sloopvergunningen voordat een ontwerp bestem mingsplan rechtskracht heeft verkregen, werd in een schrijven aan de Minister van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening tevens aandacht gevraagd voor het be leid, dat bij de realisering van een bestemmingsplan wordt gevolgd, een beleid dat naar inzicht van het be stuur op verschillende punten met grotere zorgvuldigheid gevoerd zou dienen te worden. ENKELE GEVARIEERDE ONDERWERPEN Hofje Malle Molen 's-Gravenhage en hofjes te Leiden De belangstelling welke hofjes weer gaan krijgen als huisvestingsobject was voor het bestuur aanleiding het College van Burgemeester en Wethouders van 's-Gra venhage aandacht te vragen voor het noodzakelijke on derhoud van dit complex. In Leiden wordt met succes gewerkt aan de restauratie en het opnieuw in gebruik nemen van hofjes. Panoven te Zuilen (Utrecht) De laatst overgebleven panoven in dit gebied zou vol gens berichten moeten verdwijnen. Heemschut richtte zich tot de Raad van de gemeente Maarssen en tot Ge deputeerde Staten van Utrecht met het verzoek het be houd van deze panoven en de bijbehorende schuur te willen nastreven. Zierikzee, bestrating De Raad van de gemeente Zierikzee schreven wij dat de vervanging van granietkeien door gebakken steen in de bestrating van deze historische stad een aantrekkelijk

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1971 | | pagina 34