Bestemmingsplan Centrum Vianen Enkele onderdelen van dit plan waren aanleiding de Raad van de gemeente Vianen te vragen deze onderde len niet goed te keuren. Tot onze voldoening is bij het vaststellen van dit plan in verschillende opzichten aan onze bezwaren tegemoet gekomen. In aansluiting op onze reeds eerder naar voren gebrach te bezwaren tegen het bestemmingsplan „Voorstraat" te Voorschoten ten aanzien van het perceel Treubstraat 21-23, werd ook voor het behoud van de percelen Mo lenlaan 3 en 5 gepleit. Bestemmingsplan Blijk en Spiegelpolder Neder- horst den Berg Bij het College van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland werd beroep aangetekend tegen het Raadsbe sluit inzake het bestemmingsplan als bovengenoemd. Onze bezwaren ingebracht bij de Raad betreffende hoogbouw en het behoud van het aanzien van de molen waren zonder enige weerlegging ongegrond verklaard. Structuurplan Zaanstreek De toezending van het voorontwerp structuurplan voor de Zaanstreek was aanleiding voor de bond om bij het Ontwikkelingsschap Zaanstreek aandacht te vragen voor enkele onderdelen ervan. Ernstige bezwaren wer den naar voren gebracht ten aanzien van de wegaanleg door de Kalverpolder en de aantasting van het Westzij- derveld en de Reef welke onvervangbare natuurgebie den zijn. Structuurplan Enkhuizen Straatverbredingen, verkeersaantrekkende doorbraken en het projecteren van een industrieterrein in het hart van de stad waren enkele facetten van het structuurplan, waartegen door het bestuur bezwaren werden aangete kend. In een schrijven aan de Raad van de gemeente vroegen wij aan deze onderdelen zijn goedkeuring te willen onthouden. Bestemmingsplan 's-Gravenhage In een uitvoerig schrijven werd door de Bond Heem schut gebruikgemaakt van de geboden gelegenheid het College van de Raad van State door middel van een me morie zijn zienswijze bekend te maken ten aanzien van het „Bestemmingsplan Lijnbaan". Gezien de beperkte ruimte en de bijkomende verkeersproblemen acht het bestuur de bouw van een 60 meter hoog ziekenhuis cum annexis ter plaatse zeer ongelukkig. Bestemmingsplan bebouwde kom Koog aan de Zaan De strijd voor de molens „Het Pink" en „De Dood" duurt nog steeds voort. Handhaving ter plaatse met een omrin gende industriebebouwing van onbeperkte hoogte zal weinig zinvol zijn. Er zal derhalve door alle partijen in gezamenlijk overleg vastgesteld moeten worden of ver plaatsing naar de Zaanse Schans niet te verkiezen zou zijn. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland vroegen wij met dit overleg een aanvang te nemen. Binnensteden De Amersfoortse binnenstad blijft onze aandacht vra- 155 Zo stond eens een pakhuis aan de Ongedempte Noord te Leeuwarden. Foto Ir. D. A. Arkenbout. Voorbeeld van verkrottende panden in Enkhuizen. (Archieffoto)

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1971 | | pagina 33