Nieuw deel in de Fibula-Heemschutreeks verschenen Doe het niet weg, maar doe er iets mee m B gs.|jl NIJMEGEN, VROEGER EN NU, door dr. J. M. G. M. Brinkhoff Op 22 juni werd het eerste exem plaar van „Nijmegen, vroeger en nu" aan de loco-burgemeester van Nij megen aangeboden. De schrijver dr. Brinkhoff is als geen ander thuis in de geschiedenis van zijn stad. Hij geeft dan ook een bijzonder boei end en leesbaar overzicht van haar geschiedenis, de stad, die sedert de vestiging van het Romeinse legioen Gemina steeds een belangrijke rol gespeeld heeft. Ruime aandacht be steedt de auteur ook aan de proble matiek rond de herbouw van de stad na de verwoestingen van 1944 en de acties tot behoud van de Ooypol- der. Binnen niet al te lange tijd zullen nog een aantal delen in de Fibula- Heemschutreeks verschijnen: „Met Heemschut Nederland in" door Ton Koot, „Haarlem, vroeger en nu" door drs. J. J. Temminck, „Kampen, vroe ger en nu" door dr. C. N. Fehrmann en „Torens in Nederland" door Joh. Besselaar. Speciaal voordeel voor de le den van de Bond Heemschut De leden van de Bond Heemschut kunnen de delen van de Fibula- Heemschutreeks met korting bestel len bij de administratie van de Bond Heemschut, Korenmetershuis te Am sterdam voor f 7,50 per deel (winkel- 135 Het zuiderportaal van de Sint-Stevenskerk te Nijmegen. Foto G. Schellevis, Veenendaal. prijs f 8,50). Zij kunnen hier ook inte kenen op de gehele serie. De nieu we deeltjes worden dan direct na verschijnen automatisch toege stuurd. Afrekening geschiedt via de uitgeverij. Traditiegetrouw is ook dit jaar op de expositie „Het Instrument" van 29 september t/m 7 oktober in de Am sterdamse RAI gehouden, aandacht besteed aan een speciaal, buiten het kader van de tentoonstelling val lend, onderwerp. Ditmaal werd gekozen voor het be houd van het historisch monument in de meest ruime zin des woords. Dit wil zeggen dat niet alleen aandacht werd gevraagd voor het behoud en de bescherming van historische ar chitectuur, maar ook voor een be hoedzaam omgaan met bijvoorbeeld de technische nalatenschap waar over wij nog beschikken, of spoedig zullen gaan beschikken. Behalve om technische monumenten in stad en landschap (gemalen, houtzaagmo lens, historische verdedigingswer ken, enz.) gaat het daarbij ook om het niet teloor laten gaan van „antie ke" instrumenten, machines en voer tuigen. Heemschut heeft met genoegen aan deze opzet medegewerkt. Een der stands op de expositie heette: „Doe het niet weg, maar doe er iets mee!" Hier werd o.a. de Heemschutge dachte in beeld gebracht.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1971 | | pagina 13