!22 Nog geen stuiver per dag FELIX QUI QUODAMAT DEFENOERE FORTITER AUDfT GELUKKIG HU DIE. WAT HU BEMINT DAPPER. DURFT VERDEDIGEN OVIDWS. Een goede penning Herinnering aan een torentje Verkeerd begrepen Woonboten (of wat er voor door moet gaan) Haarlemse Memorabilia Zestig jaar Heemschut is 60 jaar waakzaam zijn voor de schoonheid van Nederland. Waakzaam voor u, namens u en met u. Lidmaatschap minimaal f 15, - per jaar. Wat u terugkrijgt: de voldoening mee te doen; tweemaandelijks een geïllustreerd goed geïnformeerd tijdschrift ont vangen; deelnemen aan de jaarlijkse leden vergadering; deelnemen aan de jaarlijkse excur sie (als u op tijd inschrijft). De gezamenlijke waarde hiervan heeft nog nooit iemand kunnen vast stellen. En toch maar f 15, - per jaar! Een goede penning is het bezit waard. Het is een genoegen deze van tijd tot tijd ter hand te nemen, te bekij ken en laten zien. Het is een herinnering, en heeft zijn gevoelswaarde. In goud uitgevoerd heeft hij ook nog vaste geldwaarde. De Bond Heemschut laat drie soor ten penningen slaan namelijk in brons, zilver en goud. U kunt deze - liefst vele - bestellen bij het secreta riaat van de Bond Heemschut, Ko renmetershuis, Nieuwezijds Kolk 28, Amsterdam-C. Door aan de ver spreiding op grote schaal mee te doen, helpt u het Heemschut Res tauratie Hulpfonds versterken. De kosten bedragen respectievelijk f 10, f75,- en f300,- per pen ning f 1- porto. Aflevering van de penning volgt binnenkort. Uit Garderen ontvingen wij een schrijven van de heer D. Veldhuizen. Na het aanbieden van zijn geluk wensen, haalt hij een herinnering op:ook om de beste herinnerin gen, die ik in de jaren '20 met u heb gehad, namelijk i.v.m. de bouw van een torentje te Kootwijkerbroek, dat tot stand is gekomen volgens uw ontwerp, getekend 4.1.1924 door A. A. KokDit torentje hebben wij gebouwd voor f 3300, het was 25 meter hoog. Later is het veranderd, met de nieuwbouw van de kerk, maar de spits steekt er nog boven uit. Een overigens opmerkzame verslag- geversdienst, die belanghebbenden attent maakt op radio- en t.v.-uit- zendingen en de gesproken tekst beschikbaar stelt, heeft de jubileum viering van de Bond Heemschut via de radio gevolgd. En zo konden wij de tekst bestellen met betrekking tot het volgende onderwerp: „De Bond van Heemschut bestaat dit jaar 60 jaar. De bond waakt nog steeds voor het behouden van schoonheid in het jaar 1971. Op 25 februari zal in Amsterdam een bestuursvergade ring worden gehouden. Er is een Raad van Europa opgericht. Ge sprek met de heer Koot van Heem schut". Wie zo de klok hoort luiden zal nooit de klepel vinden! Het aantal kavaljes in vrijwel alle grachten van Amsterdam is sterk toegenomen, vooral de laatste jaren is een enorme bouwactiviteit op alle punten te constateren en worden oorspronkelijk nog gevrijwaarde plaatsen ingenomen door bouwsels die steeds minder op een boot lijken en het aanzien van de gracht volle dig naar beneden halen. Het beeld van de grachten met de woonhuizen wordt volledig over schaduwd door de haveloze bende die kade en water vertonen. De gemeente Amsterdam heeft nu een aantal maatregelen in voor bereiding om aan deze ongewenste toestand een einde te maken. v. E. Door het Frans Halsmuseum te Haarlem, de vereniging „Haarlem" en het Haarlems Gemeentearchief wordt op het ogenblik een inventaris opgemaakt van memorabilia de ge schiedenis van Haarlem en omge ving betreffende. Ook in particulier bezit zijnde voor werpen worden gaarne in deze in ventaris opgenomen. Zij die op grond van het bezit aan genoemde memorabilia hulp kunnen verlenen wordt verzocht zich in ver binding te stellen met de heer A. A. M. de Jong, p/a Frans Halsmuseum - De Hallen, Groot Heiligland 62, Haarlem. Van de lucht kunnen wij niet leven. Uw jaarlijkse bijdrage is voor ons onmisbaar. Gireerde u al? Zo niet, be dankt voor het voornemen.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1971 | | pagina 26