Heemschutberichten 120 Bedreiging Gemeente Lemsterland: panden Lemmer Stadhuisbouw Zwolle Voorschoten: bestemmingsplan Centrum en Voorstraat Molen Rijn en Zon: Utrecht Nog geen (goed) nieuws onder de zon voor de molen Rijn en Zon. Eind 1964 benaderde de Bond het gemeen tebestuur van Utrecht en werd voor behoud - eventueel na verplaatsing - gepleit. De voorgenomen bouw van een parkeergarage onder de Parade vormt een ernstige bedreiging voor het voortbe staan van het plein. Daar komt bij dat als in de toekomst de garage ongewenst of zelfs geheel overbodig zal blij ken te zijn, het om financiële redenen onmogelijk is tot sloop over te gaan en het plein te restaureren. Bouw van de garage betekent een definitieve aantasting van de geestelijke waarde van het plein, omdat er een materialistische functie aan wordt gegeven, die er we zenlijk niet thuis hoort. Vervolgens wordt het voorgoed onmogelijk om de indeling en de beplanting in de oor spronkelijke staat te herstellen. De toegang tot de gara ge, hoe bescheiden die ook wordt opgezet, zal een sto rend bouwsel vormen. Op den duur zal men niet ontko men aan de noodzaak voorzieningen zoals benzinepom pen toe te laten. De praktijk elders wijst dit uit. Het af en aan rijden van auto's zal drukte en lawaai veroorzaken in de toeleidende straten en bij de toegang, wat essen tieel in strijd is met het karakter van het plein. Bovendien is deze verkeersdrukte storend voor het beluisteren van beiaardconcerten en bezwaarlijk voor de natuurstenen St.-Jan. Tenslotte moet men vaststellen dat een garage op deze plaats geheel verkeerd ligt voor het winkelcen trum, mede omdat dit wordt afgegrendeld door enkele in de laatste jaren gebouwde grote kantoren. Hierdoor dreigt de garage op den duur in hoofdzaak te zullen worden gebruikt door het langparkerende kantoorperso neel, wat toch niet de bedoeling kan zijn. Het Comité tot behoud van de binnenstad van 's-Herto- genbosch spreekt de wens uit dat in wijs beleid zal wor den afgezien van de bouw van een parkeergarage onder, de Parade en dat een restauratie van de drie oude stadspleinen zal worden ingepast in de integrale aanpak van de binnenstad. Jan van der Eerden, architect N.A.G. Tegen de plannen om de panden Kortestreek 1 en 2 in de toekomst af te breken, mede omdat zij niet op de monumentenlijst voorkomen, rezen van onze zijde ern stige bezwaren. De afbraak zou zeker een aantasting van het bestaande stadsbeeld betekenen en is ook ver keerstechnisch discutabel. Wij vroegen de Raad alsnog te besluiten niet tot deze afbraak over te gaan. Het bestuur van de Bond Heemschut verzocht de Kroon het Raadsbesluit waarin de gelden voor de bouw van een nieuw stadhuis zijn gevoteerd te willen vernietigen. Onder verwijzen naar ons in maart aan de Raad van de gemeente gezonden adres wordt nogmaals benadrukt dat het vooral op stedebouwkundige gronden onjuist is een dergelijk verkeersaantrekkend object in het hart van de binnenstad te stichten. Deze bestemmingsplannen waren aanleiding voor de Bond de Raad der gemeente te vragen geen plaats in te ruimen voor industriële bedrijven. Tevens werd aange drongen op behoud van de boerderij aan de Kon. Mari nelaan 4a. Betreffende „de Voorstraat" werd verwezen naar het eerdeKdoor ons ingediende bezwaarschrift.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1971 | | pagina 24