Algemene ledenvergadering op 4 september Agenda ook in het befaamde jaar 2000 ons land nog sfeer en leefklimaat zal hebben. Lekkende gasleidingen, CO-vergiftiging door het ver keer, gesloten wegdekken van stam tot stam, waardoor zuurstoftoetreding in de bodem wordt verhinderd, bela gen, vooral in de bebouwde kommen, het bomenbestand en menige schilderachtige traverse, dorpskern of stads wijk, ziet zijn zuiverende bladerenkronen gaandeweg verdwijnen, om op zijn gunstigst plaats te maken voor wat betonnen bloembakken. En zo er een enkele maal wat bomen worden geplant, dan zijn deze - ook al vanwege de kosten - dermate pril dat een deel ervan niet aanslaat en het geheel, ook al door onvoldoende nazorg en nacontrole, een triest as pect oplevert. Aan de landschappelijke behandeling van bestaande en nieuwe autosnelwegen, aan hun gigantische knooppun ten, teneinde deze in het landschap in te passen, ont breekt volgens onze mening nog veel; de „palen-ellende" langs een aantal landelijke wegen blijft een verschrik king; de honderden vuilstortplaatsen en autokerkhoven zijn ontoelaatbare milieubedervers. De Commissie W.I.L. heeft in het verslagjaar, met ande ren, getracht de moord op de Langbroekerwetering te voorkomen; heeft gepleit de Saksische boerderij nabij Epse (gemeente Gorssel) te behouden; heeft bij het ge meentebestuur van Wisch verzet aangetekend tegen de aanleg van een parallelweg aan de zuidzijde van de Hoofdstraat in Terborg, welke niet meer te herstellen schade aan de omgeving van het kasteel Wisch zou toe brengen; heeft bij het College van Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Brabant gepleit voor het behoud van de bomen langs de Provinciale wegen rond Baarle- Nassau; heeft bij de gemeente Heusden aangedrongen op het behoud van de groenvoorzieningen in en om Oud-Heusden en bij B. en W. van Brummen op het zo veel mogelijk voorkomen van landschappelijke schade bij de herprofilering van de weg Brummen-Eerbeek; heeft geadviseerd inzake de aanleg van Rijksweg 27 door Amelisweerd, welke aanleg veel grotere afmetingen heeft dan de oorspronkelijke opzet en drong bij Gede puteerde Staten van Utrecht aan op een andere oplos sing voor het gedeelte van de geprojecteerde autoweg ten westen van de spoorlijn Amersfoort-Veenendaal- Rhenen, gelegen tussen de Arnhemse Amersfoortweg- Woudenberg en genoemde spoorlijn. De Commissie blijft vooralsnog met grote zorg vervuld ten aanzien van de aantastingen van het Nederlandse landschap door de voortschrijdende wegenaanleg en wegenverbeteringen, zodat uiterste waakzaamheid en strijdbaarheid geboden blijven. De Secretaris A. G. M. Boost. Uitnodiging tot het bijwonen van de Algemene Ledenvergadering van de Bond Heemschut, welke zal worden gehouden op zaterdag 4 september 1971 om 14.00 uur in het Arsenaal te Woudrichem. Opening Notulen van de vergadering van 6 juni 1970 Ingekomen stukken Zestigste jaarverslag van de secretaris Financieel verslag van de penningmeester Benoeming Kascommissie Verkiezing van leden van het algemeen be stuur wegens periodiek aftreden van de heren T. Koot en H. ter Meulen. Het bestuur stelt voor hen te herbenoemen. Tevens stelt het be stuur voor in een bestaande vacature in het al gemeen bestuur te benoemen de heer Drs. J. M. Hengeveld, directeur N.V. Amsterd. Mij. tot Stadsherstel. De leden hebben het recht tot 20 augustus a.s. andere kandidaten voor te dra gen bij het bestuur Rondvraag Sluiting In verband met de Woudrichem-actie wil het bestuur de leden gaarne in staat stellen op 4 september in Woudrichem rond te wandelen. Voor hen, die daarvan gebruik maken en reeds des morgens naar Woudrichem komen, is het Arsenaal van 12.00 uur af geopend voor een koffiemaaltijd. De kosten van deze maaltijd bedragen f5,-, welk bedrag voor eind augustus gestort moet zijn op postgirorekening 12 43 26, met vermel ding; „broodmaaltijd Arsenaal". Woudrichem is ook bereikbaar met trein en bus, eventueel boot. Van het station Gorcum rijdt een bus, met vertrektijden: 9.22, 10.22 enz., om het uur. Deze bus verlaat Woudri chem op elk kwart voor het hele uur, zoals: 15.45, 16.45 enz. Buiten de Waterpoort van Gorcum kan men op de boot stappen, die van 9.00 uur tot en met 16.00 uur op elk heel uur naar Woudrichem vaart. Separate convocaties worden niet verzonden. 115

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1971 | | pagina 19