Tijdens de toespraak van de heer Van Beuningen. Van rechts naar links op de voorste rij de heren G. K. J. M. Hamm, secretaris van het Werkcomité, F. M. C. Ottermans, districtscommandant van de Rijkspolitie, architect G. Prins, Ton Koot, secretaris van de Bond Heemschut en voorzitter van de Pubticiteitscommissie, J. M. Willems, lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant en voorzitter van de Restauratiecommissie, L. M. Voster, burgemeester van Woudrichem, lid van het Werkcomité en lid van het Comi té van Aanbeveling, Dr. C. M. N. Kortmann, commissaris der Koningin in Noord-Brabant en lid van het Comité van Aanbeveling, Z.K.H. Prins Claus, voorzitter van het Comité van Aanbeveling, Dr. R. Hoegen, voorzitter van de Bond Heemschut en lid van het Werkcomité, Mr. G. v.d. Fliêr, secretaris-ge neraal van het Departement van Volkhuisvesting en R.O., P. J. Yperlaan, wnd. directeur der Oudheidkundige Afdeling van C.R.M., J. A. de Zwaan, lid van het dagelijks bestuur van Heemschut en lid van de Financiële Commis sie en H. Wijnholds, gemeentesecretaris van Woudrichem. doelstelling Heemschut in z'n nieuwe aanpak voor ogen staat. Het is derhalve duidelijk dat we vandaag niet voor niets in WOUDRICHEM zijn samengekomen. Voor de meesten van u is het nieuws te vernemen dat u hier bent samengekomen in het oude arsenaal van Wou drichem binnen de veste, dat kortgeleden door het Heemschut Restauratie Hulpfonds werd aangekocht. Het is voor de eerste maal, dat Heemschut overging tot het zelf verwerven van een pand, waarbij ik niet wil nala ten op te merken, dat Heemschut zeker niet beoogt voortaan historische panden te verwerven. Maar misschien is het wél symbolisch dat Heemschut u allen vandaag in dit arsenaal te wapen roept en dat ik als voorzitter van het Werkcomité een beroep mag doen op uw aller medewerking. WANT Heemschut moet in de loop van het jaar 1971 met de hulp van de Nederlandse bevolking èn het bedrijfsleven een belangrijk bedrag bij eenbrengen. Daarvoor zullen in de komende maanden verschillende acties worden ondernomen waarbij grote en kleine be dragen in grote dankbaarheid zullen worden aanvaard." Hier verwees de heer Van Beuningen naar het WOUDRI- CHEM-NUMMER van Heemschut, waarin, afgezien van een documentatie over het project Woudrichem, ook ge gevens staan over de wijze waarop bijdragen kunnen worden gestort. Voortgaande zeide de voorzitter van het Werkcomité: „Bij de gesprekken over het project dat Heemschut in eerste instantie ter hand zou willen zien nemen, is de keuze op Woudrichem gevallen, omdat het centraal in Nederland ligt, op de grens van drie provincies, waar Maas en Waal tesamen komen, een groot aantal be schermde monumenten heeft en historische aarden wal len, mogelijkheden voor ontwikkeling in de zin van recre atie en watersport biedt, maar niet de financiële midde len om zelf het project WOUDRICHEM BINNEN DE VES TE te realiseren. Het was de heer Van Beuningen een behoefte tot uit drukking te brengen hoe verheugd het werkcomité is

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1971 | | pagina 14