Heemschutberichten Nijmegen, synagoge renaissancestijl in volle bouwkundige rijkdom. Het staat in de Friesestraat 9 in het hart van de stad. Een aan winst voor Coevorden's schoonheid. Het is normaal bewoond, beneden is een winkelpand. Nijmegen, synagoge Door een sloopverbod van de minister van C.R.M. is de direkte ondergang van een van Nederland's oudste syna gogen, die te Nijmegen, voorkomen. In de mediene is er maar één synagoge ouder, nl. die te Amersfoort, Terecht wordt deze synagoge uit 1755 een ge tuigenis genoemd van de unieke ge schiedenis van Nijmegen, die niet onder doet voor die van de Comman- derie en de Kanunnikenhuizen bij de Stevenskerk. De oriëntalistische bouwtrant werd, volgens de eertijdse opvattingen, de beste architektonische uitdrukking ge noemd van de Joodse emancipatie. Deze sjoel heeft tot 1913 dienst ge daan. Als het gebouw gerestaureerd wordt zal het een tastbare herinnering zijn aan een merendeels verdwenen groep van onze bevolking, die een on miskenbare invloed heeft gehad op Nijmegen's ontwikkeling. Foto's Ton Koot Rotterdam, De Oliphant Het bestuur van de Bond Heemschut heeft opdracht verstrekt tot het ma ken van een rapport over de gang van zaken bij de behandeling van het mo nument De Oliphant te Heenvliet (Rot terdam). Dit rapport zal aan de betreffende in stanties worden toegezonden. Het zou ons niet verbazen, als dit rapport de een met schaamte, de ander met ont steltenis en de derde met veront waardiging zou vervullen. Country Life Uitvoerige inlichtingen over het res taureren in Nederland werden ver strekt aan mr. Michael Wright, die hierover rapporteerde in Country Life van 25 februari 1971 N.V. Maatschappij tot Stadsherstel Bergen op Zoom Ook in Bergen op Zoom heeft een aantal burgers aan B. en W. te ken nen gegeven het initiatief te willen ne men tot een Maatschappij tot Stads herstel Bergen op Zoom. De aanlei ding daartoe vormen de moeilijk heden welke gerezen zijn bij de voor bereiding en gedeeltelijke verwezen lijking van de Parade (Centrumplan, waardoor de oude binnenstad dreigt leeggezogen te worden). Heemschut groeit Het ledental neemt, dank zij de suc cesvolle activiteit van vele leden dus danig toe, dat wij al enige keren we gens plaatsgebrek genoodzaakt wa ren lange lijsten van nieuwe leden te laten overstaan tot een volgend num mer. Laat u dat niet weerhouden om ons streven, om op korte termijn 10.000 leden te halen, te helpen be vorderen.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1971 | | pagina 39