Europese Bibliotheek Zaltbommel Boekhandel Uitgeverij Antiquariaat Onze uitgeverij jS Ingang Amsterdam Ingang 's-Gravenhage Een rustig hoekje in onze Bommelse boekhandel De uitgeverij startte in 1962 in 's-Gravenzande en verkreeg op 3 januari 1963 zijn erkenning. Reeds vanaf het eerste begin specialiseerde men zich op het terrein van de historie, waarbij in feite twee hoofdlijnen werden aan gehouden, namelijk dynastieke onderwerpen en plaatsbeschrijvingen. Op 1 juni,1964 vestigde de uitgeverij zich in Zaltbommel en in 1965 werd de Europese Bibliotheek tevens erkend als boekverkoper. Over de boek handel vindt men elders nadere bijzonderheden. Met de afdeling antiquariaat is thans een bescheiden begin gemaakt. De uitgeverij publiceert veel op het gebied van plaatsbeschrijving. Sedert enige tijd worden dit soort uitgaven veelal ondergebracht in de nieuwe reeks „Cultuurgeschiedenis der Lage Landen". Ook andere cultuurhisto rische onderwerpen kregen een plaats in de reeks: werken over houten huizen, klokgietkunst, walvisvaart e.d. Vele delen in deze serie zijn in voorbereiding. Een belangrijke plaats onder de topografische werken wordt ingenomen door de serie „In oude ansichten". Deze zeer bekende boekwerkjes, waarvan het eerste verscheen in oktober 1967, bevatten elk ongeveer 40, 80 of 160 reprodukties van prentbriefkaarten en foto's uit „grootvaders tijd" beelden uit de tijd van petten en stijve boorden, hoge hoeden en klompen, de paardetram en de eerste auto's, de komst van gas en elektri citeit. Vele tientallen delen zijn verschenen, een groot aantal is nog in produktie. Belangrijk zijn ook de herdrukken van topografisch belangrijke en merk waardige boeken uit vroeger dagen. Deze verschijnen in de reeks „Zalt- bommelse Herdrukken". Onder de dynastieke uitgaven vindt men boeken over het Oranjehuis, de Habsburgers en de Romanows. Op 1 juli 1966 verscheen voor de eerste maal het tijdschrift „Spiegel der Historie", maandblad voor de geschiedenis der Nederlanden. Verder werden op genealogisch gebied enkele interessante boeken gepubliceerd, onder meer over het huis Nassau, het geslacht Egmond en de Graven van Holland. De Europese Bibliotheek streeft ernaar zoveel mogelijk oorspronkelijk Nederlands werk te publiceren. Onlangs werd door de uitgeverij een tweede pand in Zaltbommel betrokken. In dit vroegere brouwershuis in de Korte Steigerstraat werden de afdeling reklame en de verzendafdeling ondergebracht. De tekening toont de ingang van deze woning met het fraai bewerkte balkon. Het uitgevershuis Korte Steigerstraat 8-14 Zaltbommel Het uitgevershuis Gasthuisstraat 12 Zaltbommel

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1971 | | pagina 6