Jubileumfonds Uw medewerking jubileumgeschenk Het volgende nummer Boekbesprekingen Twee bruggen in Cahors De stad bespikkeld met de huizen die je kent waar je hebt zitten praten vierhoog in het raam of achter bij een vuil en wankel plat met zon wie kende toen Phil Bloom mysterie hing over dat plat je weet misschien wat ik bedoel de stad is een gesprek namen van mensen trillen in het raam je kent het provisorisch licht en glazen op de grond tèrwijl de nacht vol fluitsignalen was op straat (dan ging de sleutel in een handschoen uit het raam) zo'n wankel huis werd nu ontruimd hersteld kantoor daar zit het minimeisje aan haar tijpmachien en spint op haar manier een wolk een eigen droom Richter Roegholt (uit Spiegel van Sem) Willen de leden, buitengewone leden en donateurs zo vriendelijk zijn om nog in de maand februari 1971 hun bijdrage (contributie) over te schrijven op de Bond Heemschut te Amsterdam, postgiro 124326, gemeentegiro H 2230, bankiers Mees Hope t.n.v. Bond Heemschut. U helpt hiermee ons bureau bijzonder door dit te doen, het kan dan zijn tijd aan onze akties wijden en die tijd is hard nodig! Evenals uw bijdrage overigens! Allen, die een extra bijdrage van tenminste f 25,zenden voor het jubileum fonds van de Bond Heemschut, zullen een door de graficus Pam G. Rueter exclusief recentelijk in opdracht van Heemschut vervaardigde houtgravure ontvangen. Zij die f 1000,— of meer zenden ontvangen deze houtgravure gedrukt op Japans papier gesigneerd door de kunstenaar. De houtgravure laat het in 1630 gebouwde Korenmetershuis te Amsterdam zien, waar sinds september 1967 het secretariaat van c!e Bond Heemschut is gevestigd. Van dit Korenmetershuis zijn in het verleden weinig afbeeldingen gemaakt. Deze houtgravure zal niet in de handel worden gebracht. Het volgende nummer van Heemschut zal een speciaal nummer zijn, gewijd aan Woudrichem (NBr). Weet u dat u ons secretariaat altijd genoegen doet met tekeningen, foto's, dokumentaire gegevens ten behoeve van ons archief? Zoals aangekondigd zal het Jubileum fond ter gelegenheid van het 60-jarige bestaan van de Bond Heemschut niet besteed worden aan feestelijkheden, maar aan een Heemschutzaak van nationale betekenis, aan een bestem ming, die Heemschut's doelstelling concretiseert. Daar zal veel geld voor nodig zijn. Wat doet men in deze tijd met weinig geld? Per 18 januari 1971 hadden reeds 266 leden van de. Bond Heem schut een bedrag van rond 15.000 overgeschreven. Een fijn begin. Maar de Bond Heemschut heeft 252 aan gesloten verenigingen en instellingen en meer dan 6300 leden. Dus lang niet alle leden zonden hun bijdrage. Onze rekeningen zijn geduldig. Wij zien met stijgende nieuwsgierigheid uw overschrijving tegemoet. Postgiro 124326. Gemeentegiro Amsterdam H. 2230, bankiers Mees Hope te Amsterdam (Postgiro 8578) t.n.v. Bond Heemschut Jubileumfonds. Nederlandse molens in oude ansichten L. van Lambalgen. Uitgave Europese Bibliotheek Zaltbommel. Prijs 17,90. Oude ansichten zijn „in". Dé stroom van uitgaven neemt gèstaag toe-, eerst deeltjes over plaatsen, nu ook over allerlei onderwerpen en thans zijn ook de molens bijeengebracht. De boekjes voldoen aan de behoefte om het ver leden op ansichten te bekijken met „ja, zo heb ik het ook nog gekend"- effect. Wij hopen van harte dat naast dit herkenningseffect ook een waarschu wing wordt overgebracht, een aanspo ring om wat nu nog over is te bewaren en met extra zorg te omringen. De behoefte en de belangstelling zijn er. Nu nog de daad om lid te worden van een vereniging die zich voor het be houd van zoveel mogelijk molens in- stelt. Op deze wijze kan de documentatie in deze deeltjes bijeen gebracht, naast een aangenaam ook een nuttig effect hebben. Het Overijsselse landschap In de reeks Overijsselse jaarboeken is thans de uitgave 1970 verschenen speciaal, gewijd aan het Overijsselse landschap. Reeds het omslag met een fraaie foto van een in bloei staande kastanjeboom is een aanwijzing dat er veel natuurschoon in het boek zit. Het rijkgeschakeerde Overijsselse landschap met zijn polders, bossen, parken, heidevelden en moerassen bestaat nog dank zij de vooruitziende blik van veel natuurbeschermers die reeds in een vroeg stadium de aan slagen er op in vele gevallen wisten tegen te gaan. Steeds meer vormt elke nieuwe weg aanleg, elke stadsuitbreiding, elke ruilverkaveling, een bedreiging voor het landschappelijk schoon en waak zaamheid is meer dan ooit geboden. Het boek geeft met zijn deskundige bijdragen en foto's een representatief beeld van het Overijsselse landschap. Redactie: Mr. H. Schelhaas, Ger Dek kers en C. J. Post. Uitgave van J. M. W. Waanders te Zwolle. Prijs f 14,50. MvE. Mr A. F. Schepel, de griffier van de Tweede Kamer, maakt ons attent op het feit, dat de door ons in nummer 6, 1970, gepubliceerde foto van de Pont-Neuf te Cahors een brug voor stelt, die afgebroken is. De daar onder geplaatste afbeelding is de Pont Valentré, eveneens in Cahors, in de 19de eeuw gerestaureerd. In de zin zoals de redactie meende, geen „vroeg voorbeeld van Heem schut" dus.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1971 | | pagina 58