a De restauratie van de toren van de Hervormde kerk vordert. Hattem, ver dient zozeer een algehele opknapbeurt als aantrekkelijke kleine stad, zij is waard, dat burgers en bestuur daar hun schouders onderzetten. LEIDEN. Het Elisabeths-gasthuishof is nu gerestaureerd. Ook de oude kapel, die hiervan deel uitmaakt gaat nu ge restaureerd worden. MAASLAND. Het Commandeurshof, restant van de Commanderij van de Ridderlijke Duitse Orde van Ballije van Utrecht (1365 gesticht) wordt ge restaureerd. Ook de Openbare school uit 1841 zal aan de beurt komen en na verbouwing als bibliotheek worden in gericht. Restauratie behoeven verder o.m. Het Spinnewiel aan de 's Heren straat, ook Het Huis van de Meiden genoemd; de korenmolen De Drie Lelies (de watermolen in de Dijkpolder 1718 is reeds gerestaureerd), het Oude Rechthuis. Inmiddels is Maas- land's oudste stadskern met de vele historische gevels een bezoek waard! SNEEK. De Stichting Oud-Sneek en de Zuidwesthoek kocht en restaureer de het pand hoek Kleine Palen en Singel. Het staat in een der mooiste delen van Sneek. De stichting is voor nemens haar vruchtbare werk voort te zetten met meer restauraties. UTRECHT. Het Utrechtse Monumen tenfonds gaf opdracht tot restauratie van de Huizen aan 't Hoogt. Zij staan in de steigers. ZAANDAM. De beide Accijnshuizen, ter weerszijden van de kleine sluis, die tijdelijk verdwijnen moesten in ver band met de bouw van het Zaan- gemaal, zijn ter plaatse gerestaureerd en weer bewoond. NIJMEGEN. Commanderie van St. Jan. De resten van de Commanderie van St. Jan aan de Fransestraat in Nijme gen zijn in restauratie en kunnen in 1972 gereed komen. Begonnen is met dat deel, waar tot 1944 de Waalse kerk was gevestigd. In het gerestaureerde complex zal door de stichting „Eigen Gebouwen van de Nijmeegse Universiteit" een universitair centrum voor culturele en recreatieve manifestaties worden onder gebracht, benevens een restau rant, naar men hoopt. 39 Gerestaureerde woning op de hoek Kleine Palen en Singel te Sneek. Foto onder: De com manderie van St. Jan te Nijmegen in restauratie. JjT"'

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1971 | | pagina 55