In de binnenstad van Middelburg. Gevels langs de Amsterdamse Leidsegracht. MIDDELBURG, Rehabilitatie binnenstad In Middelburg is een begin gemaakt met het herstel in oude glorie. In de Spanjaardstraat wordt de gevelrij al onder handen genomen. De gemeente koopt panden, restaureert en verkoopt weer. Over drie jaar zal het hart van Middelburg voetgangersgebied zijn, dat als een acht van straten om de Markt komt te liggen. De monumen- tenrijke stadskern, er zijn 1100 beschermde monumen ten, zal zich, zonder door „blik" gehinderd te worden, ten volle tonen. Was er eerst een trek uit de verkrotte binnenstad naar de buitenwijken, nu keert deze stroom in belangstelling voor de gerestaureerde panden juist naar die binnenstad. Straks zal er een Staatssecretaris komen, die zal vertellen, hoe dank zij een verstandig gemeentebeleid, de her- bewoning van de binnensteden bevorderd werd. En dan zal er wéér geklapt worden, maar dan zal het terecht zijn. TEXELPlan Ceres De bouw van een hotel in de nabijheid van de Oude Schans zou een ernstige aantasting van het landschap meebrengen. Met anderen werd door de Bond Heem schut een bezwaarschrift ingediend tegen deze plannen. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben de bezwaren gegrond geacht en aan het plan hun goed keuring onthouden. LEEUWARDENNieuwe Stadsweeshuis Omsloten door het Jacobijnen kerkhof, het Parkstraatje, het Schoenmakersperk en de Nieuweburen, ligt in Leeu warden het Nieuwe Stadsweeshuis, waarin een deel van de sociale dienst van de gemeente Leeuwarden was ondergebracht. In verband met ruimtegebrek waren er plannen voor een nieuwe vleugel aan het voormalige Nieuwe Stadswees huis, welke plannen wegens de in de pers gepubliceerde tekening een aantasting zouden betekenen van de om liggende oude bebouwing. Inmiddels zal door de gemeente via de huisvesting voor de gemeentelijke sociale dienst elders kantoorruimte worden verkregen, waarmede de bouwplannen bij het Jacobijnen kerkhof van de baan zijn. 's-GRAVENHAGE, Bestemmingsplan Nieuwe Kerk en omgeving Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft aan dit plan haar goedkeuring onthouden en daarmee onze bezwaren, ingebracht tegen de hoogte van de bebouwing rondom de Nieuwe Kerk, volledig onderschreven. Uitdrukkelijk is vastgesteld dat de waarde van een der gelijk monument mede wordt bepaald door de omrin gende bebouwing, die in generlei vorm de dominerende werking van het kerkgebouw mag aantasten. LEIDEN, Hofjes De belangstelling voor hofjes in Leiden neemt toe. Bur gemeester en Wethouders van Leiden hebben in eerste instantie besloten de hofjes te bestemmen voor de huis vesting van bejaarden en er is reeds een stroom van gegadigden. Voor hofjes die niet meer voor huisvesting geschikt zijn, wordt gezocht naar een nieuwe bestem ming, waarbij vele instanties worden ingeschakeld. Ver heugend bericht en ter navolging in andere plaatsen. Zie ook pagina's 129, 130, 131 en 132. 138

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 22