De Petruskerk te Sloterdijk. van nu en van de toekomst moet leven. Met de meeste nadruk verzocht ons bestuur het Provin ciaal Bestuur het voorstel tot vermindering van subsidie voor het herstel van woonhuizen-monumenten niet over te nemen. Integendeel. Analoog aan de opvatting van de Minister zou een eerste prioriteit toegekend moeten worden aan het behoud van de historische stads- en dorpskernen, waarin de woonhuizen zo bepalend zijn. AMSTERDAM-SLOTERDIJKPetruskerk Het bestuur betuigde adhesie aan het adres van de Stich ting tot Behoud van de Petruskerk en omgeving Oud- Sloterdijk, waarin wordt verzocht de Petruskerk op de definitive Monumentenlijst te handhaven. NEERLANGBROEK, Wegverbreding Lang- broekerdijk De mededeling van de burgemeester van Neerlang- bro'ek in Trouw van 29 augustus 1970, dat het hem ver baast te vernemen, dat diverse landeigenaren niet zo gelukkig zijn met de plannen tot wegverbreding, dem ping bérmsloot, kappen bomen enz. verbaast ons nog meer. Immers al sinds 1967 heeft de Stichting Zuid-Oost- Utrecht zich tégen deze plannen gekant. Uit een inter view met een Trouw-verslaggever blijkt, dat verschil lende, met name genoemde, bewoners langs de Lang broekerwetering zich met kracht tegen de plannen ver zetten. Ir. W. van der Westeringh die een vierweeks studenten practicum in Leersum hield, in de zomer van 1970, heeft ernstige bezwaren tegen de „verbeterings"plannen en vatte die in een request samen. Een enquête, gehouden door de Langbroeker heren H. M. Jansen en G. J. Everhardus, leerde, dat velen de Langbroekerwetering landelijk willen houden. Geen bomen kappen en niet recht trekken van de weg. De heer F. B. Schotanus liet een enquête houden onder de bewoners van de Langbroekerdijk tussen Sterkenburg en Neerlangbroek. Het reclamebureau Ultrajectum voerde dit uit. Resultaat: van 41 ouders met 65 school gaande kinderen zijn 33 tegen en 8 vóór het Raads besluit. Van de 126 respondenten waren er 34 vóór dat alleen het wegdek werd vernieuwd, 57 wilden alleen wegdekverbreding met een halve meter en behoud van boompartijen, bruggetjes en het maken van uitwijk- havens. Dat zijn er 91 van de 126, die denken zoals wij. Het ziet er naar uit, dat de burgemeester niet goed op de hoogte is van de gevoelens der burgers in zijn ge meente ten aanzien van de plannen voor de Langbroe kerdijk. Van de 126 ondervraagden drongen er dan ook 86 op aan om meer betrokken te worden bij het maken van dergelijke projecten; slechts 11 personen vonden het voldoende dat zij eens per vier jaar de gelegenheid kregen hun stem uit te brengen op een der politieke partijen. Burgemeester kan zich nu een duidelijker beeld, vormen van de gezindheid ter plaatse. Graag gedaan. Het College van Gedeputeerde Staten van Utrecht vroe gen wij alvorens tot verbetering van de weg langs de wetering over te gaan overleg te doen plaatsvinden tus sen vertegenwoordigers van de Provinciale Diensten en de Bond Heemschut. Het bestuur is van mening, dat een aantasting van dit fraaie landschap vermeden moet worden en het wil der halve gaarne tot een nadere bespreking komen. Deze heeft intussen plaats gehad. RIJNSATERWOUDE, Verbetering weg In dezelfde geest vroegen wij het College van B. en W. van Rijnsaterwoude een bespreking te organiseren om ovexleg te plegen over de voorgenomen wegverbetering in de bebouwde kom van deze gemeente. Aangezien de door Ons voorgestelde oplossing grote tech nische en financiële bezwaren meebracht, moesten wij genoegen nemen met de verzekering, dat bij de amove- ring getracht zal worden de schade aan het landschap toe te brengen tot een minimum beperkt zal worden. ASSEN, Restauratie percelen Kloosterstraat In aansluiting op ons in 1967 gericht verzoek aan B. en W. van Assen, werd thans verzocht aan de Raad van de gemeente Assen de restauratie van de percelen Kloosterstraat 6 t/m 10 te willen bevorderen. Ook tot het College van Gedeputeerde Staten van Drenthe werd een dergelijk verzoek gericht. 136

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 20