Heemschutberichten VIANEN, Bestemmingsplan De restauratie van de kern van een oude vestingstad vraagt bijzondere zorg. Enkele onderdelen van het bo venvermelde plan de aanleg van langgerekte parkeer plaatsen in het centrum, een doorbraak van de oude stadsmuur en de aanleg van een nieuwe toegang tot de stadskern waren aanleiding de Raad van de gemeente Vianen te vragen deze onderdelen niet goed te keuren. Intussen is de Raad bijeen geweest en is tot onze vol doening in verschillende opzichten aan onze bezwaren tegemoet gekomen. LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA, Herindelings plan In aansluiting op ons adres aan Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant inzake dit voorgestelde herindelings plan werden aan de Ministers van Binnenlandse Zaken, van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en van Justitie in een uitvoerig schrijven onze bezwaren tegen dit plan uiteengezet. Met nadruk wordt in dit schrijven gepleit voor een zelfstandig Woudrichem, eventueel uitgebreid met enkele randgemeenten. Alleen dan kan een positieve gezindheid ten opzichte van de monumentenzorg worden verkregen. Het gerestaureerde raadhuis van Woudrichem. 110 RHEDENHerprofilering Groenestraat Het voorstel van Burgemeester en Wethouders van Rheden om tot herprofilering van de Groenestraat over te gaan, houdt onder andere in het vergroten van de rijwegbreedte, het aanleggen van parkeerhavens en het hieruit voortvloeiende rooien van dein genoemde straat staande bomen. Van de zijde van de burgerij was er fel protest tegen deze aantasting van de dorpskern. Ook Heemschut had bezwaren tegen de verkeersaantrekkende oplossing en verzocht de Raad van Rheden geen goedkeuring aan dit voorstel te verlenen. (Inmiddels is bericht ontvangen, dat de Gemeenteraad het voorstel heeft aangenomen.) HAARLEM, Speeltuin Schotersingel Alhoewel Heemschut begrip heeft voor de overwegingen welke geleid hebben tot het inrichten van een speeltuin ter plaatse, werd in een brief aan het College van Bur gemeester en Wethouders nogmaals gevraagd verplaat sing in overweging te nemen, zodra door rehabilitatie van de omliggende stadswijken een betere plaats voor de speeltuin verkregen kan worden. 's-GRAVENHAGE, Hofje Malle Molen Het College van Burgemeester en Wethouders van 's-Gravenhage vroegen wij aandacht voor dit in vrij slechte staat van onderhoud verkerende hofje. Heem schut is van mening, dat, gezien de grote behoefte die aan dergelijke woningen bestaat, resauratie alleszins ge rechtvaardigd zou zijn. ZEVEN AAR, Perceel Kerkstraat 24 De bouwplannen voor enige autoboxen op het erf van het perceel Kerkstraat 24 (voorkomende op de monu mentenlijst) achtte het bestuur van de Bond Heemschut een aantasting van het binnenterrein, temeer daar de bij dit perceel behorende tuin van een mooie beplanting is voorzien. Het College van Gedeputeerde Staten van Gelderland vroegen wij de instandhouding van de hui dige bestemming te bevorderen. LEIDENPieterskerk Uit persberichten nam het bestuur van de Bond Heem schut kennis van de gebeurtenissen welke zich in de Pie terskerk hebben afgespeeld. Het bestuur is van mening, dat bij het gebruik van monumenten aan zekere eisen moet worden voldaan en het adviseerde het College van Kerkvoogden van de Leidse Hervormde Gemeente bij toekomstige overeenkomsten de voorwaarden vast te leg gen teneinde een minder gepast gebruik te voorkomen. LIMBURG, Monumentenzorg In een bespreking met het gemeentebestuur van Sittard werd door de Stichting Menno van Coehoorn geadvi seerd de wallen in de bestaande toestand in goede staat te brengen en te onderhouden en het groen ter weers zijden van de wallen zoveel mogelijk te behouden. Heemschut sloot zich bij dit adres volledig aan. Aan vullend vroegen wij aandacht voor enkele kleinere mo numentenzaken in deze stad.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 18