LANGS DE LANGBROEKER WETERING VERSTORING DOOR HOOGBOUW Ons artikel over de gevaren, die de Langbr'oekerwete- ring bedreigen, heeft een overweldigende responsie ge had. Geen wonder. Het gaat velen naar de keel kruipen, dat de aantasting van ons landschap, alles niettegen staande, toch altijd nog door gaat. Een typisch bewijs voor de afstand tussen gemeentebesturen en gemeente naren vindt men wel in de raadsbesluiten in onze tijd. Het verzet uit de burgerij gaat geleidelijk aan, maar de laatste jaren in versneld tempo, dank zij de voortvarend heid van een nieuwe jeugd, toenemen. Op het bureau van de Bond Heemschut wordt dat met de dag duide lijker uit de wassende hoeveelheid telefoongesprekken en binnenkomende brieven. De Langbroekerwetering-kwestie is daar een voorbeeld van. Daarom komen wij er nog eenmaal op terug, nu met enige foto's, die ook hen, die de streek niet kennen, begrip kunnen geven voor wat er op het spel staat. Mis schien brengt dat ook enkele heren van het Provinciaal Bestuur op een idee. Want van daar kan redding komen. Foto 1. Het „verbeterde" stuk dijk. Foto 2. De Langbroekerdijk bij het kasteel Sterkenburg. Als men hier overgaat tot bomen kappen en het water geheel of gedeeltelijk dempen, dan weet u het wel weer. De Langbroekerwetering in volle zomertooi. In plaats van de bruggetjes te slopen vragen zij om verbetering. De bocht bij kasteel Sandenburg. Hier zou een uitwijkplaats gemaakt kunnen worden zonder dat het totaalbeeld wordt aangetast. Als hier een wil is dan blijft de weg. T. K. „De overheid wil verhinderen, dat de tot 22 verdiepin gen hoge bebouwing van de Bijlmermeer het landschap tot op tientallen kilometers afstand ernstig zal versto ren", zo lezen wij in „Het Nieuws van de Dag". Wij zijn verrast en benieuwd. Vooral, omdat hier staat, dat de zo bejubelde nieuwbouw het landschap zo van ver zou verstoren en wij zijn benieuwd hoe men de ver storing wil opvangen. Door een 70 m hoog gordijn door moderne kunstenaars te laten beschilderen of wil men de andere kant uit, die van de beplanting? In dat geval schieten de iepen en kastanjebomen wel te kort, zelfs populieren moeten hier hun onmacht tonen. Maar sequoia's misschien, de mammoetbomen die deze hoogte wel halen? Twee bezwaren: je moet wel enige honderden jaren geduld hebben en ze zijn niet zo typisch voor het Hollandse weidelandschap. De hoogbouw- kolossen trouwens ook niet. Foto 3. Foto 4.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 15