RESTAURATIE-NIEUWS Piaam Het ligt in de bedoeling het gehele Friese dorp Piaam te restaureren, bevattende twee kerken, enige boerde rijen en kleine woonhuizen. Het dorp telt 73 inwoners. Het voornemen is om het grondig te doen, de asfalt wegen op te breken en te vervangen door klinkerwegen, de aluminium straatlantaarns door beter passende te ver vangen. Kortom er een gaaf dorp van te maken. Alle faktoren daartoe zijn aanwezig. Ohé en Laak Het kasteel „Het Goedje" is aangekocht door Baron van Hövell tot Westerflier, auteur van de Fibula-Heem- schut-uitgave „Roermond, vroeger en nu", en wordt ge restaureerd. Half juli werd er een aanvang mee ge maakt. „Het Goedje" is al sinds 1400 bekend als het landgoed van Hasselholt, een eertijds omgracht huis, bewoond door schouten- en drostenfamilies uit het ambt Montfort. Het huis wordt gekenmerkt door gotiek be werkt in mergel uit de 15de eeuw en Maaslandse renais sance in baksteen met mergelbanden uit 1651. Ernaast staat een uit 1629 daterend vakwerkgebouw, vermoede lijk een oud Dinghuis. Kasteel Hasselholt te Ohé en Laak in Limburg. De populaire naam voor het kasteel is Het Goedje. De foto is genomen naar de Noord-West zijde vanaf de binnenplaats. Lienden Burgemeester en Wethouders van Lienden hebben een Stichting Vrienden van de Ingense molen opgericht met de bedoeling deze zich nu als „peperbus" manifesteren de molen te doen restaureren. Voorzitter is de heer P. van Westrhenen. De nieuwe vereniging heeft een rekening bij de Coöperatieve Raiffeisenbank te Ingen geopend. Giro Bank 882376. Er is 9000,nodig. De Ingense „molen". Nijmegen Op de Heemschutdag 1966 stonden verschillende be stuursleden met directieleden van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg voor de gehavende en praktisch prijs gegeven Kanunnikenhuizen tegen de Stevenskerk aan. Hoewel er weinig belangstelling voor scheen te bestaan in Nijmegen is de restauratie doorgezet en nadert nu haar voltooiing. Er is nu een wachtlijst van gegadigden! Hulde aan de doorzetters, die het „zagen" (zie omslag foto). Tiel Men verwacht, dat de restauratie van de Grote Sociëteit te Tiel volgend jaar gereed komt. Daarin zal onder meer de Tielse Oudheidskamer worden ondergebracht. Burgemeester dr. G. W. B. Borrie van Tiel pleitte voor samenwerking tussen Tiel, Buren en Culemborg voor inrichting en exploitatie van de plaatselijke musea. 105

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 13