zeer drukke verkeer de Nieuwe Kerk als gebouw voor de eredienst, muziekuitvoeringen, promotie- en lustrumbijeenkomsten, e.d. volkomen onbruikbaar worden. Het is in het pas gerestaureerde koor van de Martinikerk in de zomermaanden nu al vrijwel ondoenlijk avondmuziekuitvoeringen te geven, i.v.m. het lawaai-veroorzakende verkeer, b. Het gehele noordelijke stadsgebied binnen de ves tingwallen (misschien later na huisvesting van universiteits-instituten en studenten het Quartier Martin te noemen) is het enige gebied in de oude stad dat nog een zeer belangrijke woonfunktie ver vult, en als zodanig weer kan worden versterkt. Het is een voor Groningen unieke stadswijk die men met respect en piëteit moet behandelen. Aan gezien er zich nog vele eensgezinshuizen bevinden is het juist hier dat de woonfunktie, zoals terecht in het „Struktuurplan Binnenstad 1969" geschreven staat, weer versterkt moet worden. Gemengd met kleinere bedrijven, winkels, universitaire instituten (niet te veel en niet te massaal) zal dit gebied één van de zeer boeiende wijken van Groningens oude binnenstad gaan worden, waar velen gaarne zullen wonen, werken, wandelen en toeven, met name die mensen die belangrijk en interessant voor het stedelijk leven zullen zijn. Midden op de foto: het Harmonie-komplexmet zijn akoestisch perfehle honserlzaal (1890). De fraaie binnenhuis is tot parkeer plaats verheven. De Groningse Studentenraad liet voor dit homplex een Universiteitshuis ontwerpen rrtet instandhouding van het bestaande gebouw. 95

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 29