Hoge iepen langs een mooie weg. behouden kan blijven. Niettemin zal de laan na herprofilering zeer veel van haar statigheid en sfeer hebben verloren; een levend voorbeeld van wat, naar wij vrezen, nog menige door bomen om zoomde weg in ons land te wachten staat. 3. Reconstructie van de Provinciale weg N 16, ge deelte Leidschendam- Voorschoten. De weinige beschikbare ruimte hiervoor maakt dat de ingreep dubbel fors aankomt. De Provinciale Waterstaat heeft meegedeeld dat zoveel mogelijk (nieuwe) beplanting zal worden aangebracht, in overleg met - en op advies van - het Staatsbos beheer, maar veel beplantingsmogelijkheid is er ons inziens niet. 4. Reconstructie van de weg Baak-Wichmond-Vor den, die uit een toeristisch en landschappelijk oog punt een kostbaar bezit kan worden genoemd. De wegverbreding zou het verdwijnen van een groot deel der boom- en struikbeplantingen ten gevolge hebben. Wij wendden ons onder meer tot de gemeente Vorden en kregen bericht dat bedoelde weg door het Provinciale Bestuur is aangewezen als quartaire weg, waardoor de voorgenomen verbreding tot 6 m thans niet zal worden uitgevoerd en ook de bochtverbetering bij de Kruisdijk niet doorgaat. Een opluchting voor onze Commissie! 5. Wijziging spoorwegovergang nabij het station Wolfheze. Onze Commissie heeft hiervoor contact opgenomen met B. en_W. van Oosterbeek. Uit het desbetreffende antwoord is gebleken, dat weliswaar de fraaie Amerikaanse eik ten noorden van de spoorbaan zal worden gespaard, doch dat het onontkoombaar is dat de ten zuiden daarvan staande bomengroep grotendeels moet worden ge rooid. Er is bewust gestreefd naar het behoud van zoveel mogelijk bomen. Ook hier dus weer een (klein) geval, waarbij een aantal kostbare en koste lijke bomen, waarmee ons land bepaald niet over vloedig gezegend is, moet worden opgeofferd. 6. Het gerucht gaat, dat het in de bedoeling van de Rijkswaterstaat zou liggen de beplantingen op bin nendijken langs binnenwateren (zoals b.v. het Gein) te verwijderen, zoals dit na de stormramp in 1953 systematisch op de grote waterkerende dijken is geschied, wegens verzwakking van het dijklichaam. Terzake is bij de Rijkswaterstaat om nadere in lichtingen gevraagd. Enkele andere kwesties de W.I.L. betreffende, moeten nog worden behandeld. De Ledenlijst van de Commissie onderging wijziging, doordat Ir. P. H. Pels Rijcken, onze vertegenwoordiger in Zeeland, werd opgevolgd door Ir. F. N. Zwart. Naar een vertegenwoordiger voor de Provincie Gelder land wordt nog gezocht. Bericht werd ontvangen van de totstandkoming van de Stichting Natuur- en Landschapsbescherming Over ijssel, die contact met onze Commissie wenst. Aangezien de heer A. A. C. Maaskant van het Dage lijks Bestuur van de Stichting, reeds in de Commissie W.I.L. zitting heeft, zal hierdoor de samenwerking worden bevorderd. A. G. M. BOOST, sekretaris 88

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 22