Mi Aantastingen van het landschapsschoon y 83 Heemschut was het met de mhoud van dit schrijven geheel eens en richtte zich eveneens tot het College van Burgemeester en Wethouders met het verzoek aan de totstandkoming van de silo op die plaats en met deze hoogte geen medewerking te verlenen. Veere, smidse in de oude werf Berichten over een plan de zogenaamde smidse van de oude werf te slopen waren aanleiding voor het be stuur het gemeentebestuur van Veere te benaderen. Alhoewel aan het gebouwtje geen monumentale waar de kon worden toegeschreven, bepaalde het mede de sfeer van de haven en omgeving. Aangezien een goede bestemming zeker kon worden gevonden, werd op be houd aangedrongen. Inmiddels is het gebouwtje afge broken. Haarlemwarenhuis aan het Spaarne Bij een brand in de binnenstad van Haarlem werd een magazijn van een warenhuis nabij het Spaarne grotendeels verwoest. Persberichten vermeldden, dat het gemeentebestuur van Haarlem plannen heeft de restanten van dit gebouw af te breken. Aangezien hierdoor, uit een oogpunt van rehabilitatie van de binnenstad een meer aanvaardbare toestand zou worden verkregen, betuigden wij het College van Burgemeester en Wethouders onze instemming met dit voornemen. Nederwetten, toren De Raad van de gemeente Nuenen, Gerwen en Neder wetten vroegen wij nogmaals aandacht voor de oude toren van Nederwetten, nadat reeds in 1968 hierover kontakt was opgenomen door onze Provinciale Com missie. Er werd op aangedrongen een konserveringsplan te ontwerpen en dit zo spoedig mogelijk uit te voeren. Centrale P.E.B. Friesland Met ,,It Fryske Gea" is de Bond Heemschut van me ning, dat de vestiging van een nieuwe Centrale aan het Bergumermeer de ruimtelijke werking van het meer ten zeerste zou schaden. De Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening schreven wij dan ook, dat de bouw ter plaatse uit een oogpunt van behoud van het land schapsschoon onaanvaardbaar is te achten. Schoorl, aanleg kabelbaan Naar aanleiding van een aantal ingekomen bezwaar schriften, waaronder van Heemschut, hebben Bur gemeester en Wethouders van Schoorl afgezien van het voornemen vergunning te geven tot het bouwen van een kabelbaan. Aan de Amsterdamse grachten ziet men gevels en „gevels"

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 17