Bestemmingsplannen Hei verkeer grijpt steeds dieper in het karakter van stad en landschap. V oorschoten Naar aanleiding van het ontwerp bestemmingsplan „Centrum" heeft Heemschut bij Burgemeester en Wet houders van de gemeente Voorschoten gepleit voor handhaving van enkele panden. Bovendien werd gewaarschuwd voor het toelaten van uit de toon vallende moderne gevels bij de uitbreiding van winkels in de Voorstraat. Deze voor het dorps beeld zo belangrijke straat verdient een zorgvuldig bouwbeleid teneinde het bestaande karakter zoveel mogelijk te handhaven. Koog aan de Zaan Het bestemmingsplan Honig houdt de industriële bebouwing op enige afstand van de molen Het Pink, maar de woningbouw is deze molen echter al zó dicht genaderd, dat het bestuur de suggestie aan het ge meentebestuur voorlegde, of het niet verstandiger zou zijn deze molen, alsmede het molenmuseum, naar de Zaanse Schans te verplaatsen. Beide objekten zouden een grote aanwinst voor de Schans kunnen betekenen. Kollum (Friesland) Het bezwaarschrift van Heemschut tegen het bestem mingsplan kon worden ingetrokken, toen door de Rijksdienst voor de Monumentenzorg in overleg met de gemeente voor de grote kerk en omgeving een nieuw plan werd opgesteld. Zevenaar Aangezien de uitvoering van het bestemmingsplan Hengelder 1969 een nieuwe bedreiging vormde voor de omgeving en de ekonomische basis van het waarde volle agrarische bedrijf van het Huis Sevenaer, heeft Heemschut aan Gedeputeerde Staten van Gelderland gevraagd rekening te houden met onze reeds her haaldelijk naar voren gebrachte bezwaren tegen het Zevenaarse bestemmingsplan. Bunde Limburg Het door de gemeente Bunde vastgestelde bestem mingsplan Ireneweg was aanleiding Gedeputeerde Sta ten Limburg te wijzen op de konsekwenties, welke aan de realisatie van dit plan zijn verbonden. De land schappelijke waarde van de Oude Rijksweg, oude landhuizen met fraaie tuinen en het kasteel Vaeshar- S1

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 15