Programma De speciale aandacht wordt erop gevestigd, dat geen afzonderlijke konvokaties zullen worden toegezonden. Aanmelding is mogelijk tot 25 augustus a.s. Deelnemers, die met eigen vervoer naar Bols- ward komen, kunnen in de omgeving van kerk en stadhuis en op de Nieuwmarkt hun auto parkeren. Deelnemers komende uit de richting Alkmaar (via Afsluitdijk) kunnen per N.T.M.-bus reizen, die in Bolsward stopt (dienstregeling zie spoor boekje, blz. 292, waarop Bolsward wel niet ge noemd wordt, doch welke dienstregeling de juiste is. Men neme de bus van 8.00 uur uit Alkmaar (station) naar Kop Afsluitdijk, waar moet worden overgestapt. Bus komt in Bols ward aan om 9.50 uur). 10.30 uur samenkomst in de Martinikerk. Hier zal het gezelschap door de burge meester van Bolsward worden ontvangen en toegesproken, waarbij een kopje koffie zal worden aangeboden. Er zal vervolgens gelegenheid zijn de kerk en het stadhuis te bezichtigen. 12.15 uur koffiemaaltijd in de Sociëteit De Doele, Nieuwmarkt 22, voor 250 deel nemers. Bij grotere deelneming wordt door de overigen de koffiemaaltijd elders gebruikt. 13.30 uur vertrek voor alle deelnemers per bus, dus niet met eigen vervoer naar Workum. Hier wordt de Hervormde Kerk (Geer- truda Kerk) bezichtigd. 14.50 uur vertrek naar Hindelopen. 16.00 uur vertrek naar Sloten. Hier zal het gezelschap een verversing worden aange boden in de „Mallemok". Bij goed weer zal er gelegenheid zijn een korte wandeling te maken. 17.30 uur vertrek per bus. De deelnemers wor den naar Heerenveen of Bolsward ge bracht. Een stencil met bijzonderheden alsmede vouw bladen zullen aan alle deelnemers worden uit gereikt. De kosten voor de exkursie bedragen 15, per persoon (alles inbegrepen, de deelnemers behoeven dus geen fooien e.d. te betalen). Aanmelding uitsluitend per postgiro, gemeente giro of bankoverschrijving. Vermeld moet wor den of gebruik gemaakt zal worden van de bus vanaf Heerenveen. Indien dit niet op het strookje vermeld is, wordt men geacht op eigen gelegenheid naar Bolsward te komen. Verzoeke de betaling als volgt te verrichten: postgiro 124326 t.n.v. Bond Heemschut, A'dam gemeentegiro Amsterdam H 2230 idem Bankiers Mees Hope idem met vermelding op het strookje Heemschutdag 1970. Degenen van wie de inschrijving kan worden gehonoreerd, krijgen tijdig een deelnemerskaart met lunchkaart toegezonden. Tot de rijke inhoud van de friese musea en oudheidskamers behoort antiek fraai gedreven zilver.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 11