LEZERS SCHRIJVEN NIEUWE LEDEN OUDE NUMMERS GEVRAAGD 72 GEVEL De man die in 1720 deze stenen voegde slaapt niet hier, slaapt niet meer. Stoffiger dan het stof op de dorpel kan hij niet zijn, maar ook niet stoffelijker. De wind. die hem verstrooid heeft is lang verwaaid, een andere richting uit. Hij rookte, pruimde, keek een struise meid diep in de ogen, drukte zich in 't vlees, bedronk zich aan goed gerstebier, gaf aan het lichaam wat des lichaams is tot het voorgoed verging. Wat van hem bleef is hier. De grijze voegen tussen grauwe stenen staan naar zijn hand. Hier zijn zijn duimen overheen gegaan. Hier heeft hij denkend aan oud liefdeszeer de specie zacht gestreeld. Hier heeft hij nieuw verlangen ingevoegd.. Hier heeft hij met zijn pink een traan zacht weggenomen, schreiende in het huis. JAN SPIERDIJK Een bank in Delft In het heden (april 1970) ontvangen nummer van het tijdschrift Heemschut lezen wij een reactie op bouw plannen van een bankinstelling in Abcoude. Wij willen er echter de nadruk op leggen dat niet altijd op ruwe wijze wordt omgesprongen met de oude monumenten. Wij sluiten bij een folder, door ons onder onze relaties verspreid, waarin wij juist begrip trachten te kweken voor het eigenene van oude panden. Ons pand dat dateert van 1614, wordt met mede werking van Monumentenzorg zoveel mogelijk in de oude toestand teruggebracht, waarbij de moderne be drijfsvoering beslist niet in de knel behoeft te geraken. Het zal ons een genoegen zijn u bij gereedkomen op de hoogte te stellen van de resultaten. Inmiddels tekenen wij, hoogachtend Nederlandsche Credietbank N.V. Delft Met genoegen lazen wij en publiceren wij deze brief. Hel. ge noemde vouwblad beschrijft hel pand aan de Oude Delft, waar in 1603 een brouwerij was gevestigd, genaamd De Dubbelden Anker. Het huislange Lijd in handen van de Graswinckels, is woning geweest van een gezagvoerder van een brander, die deel nam aan de tocht naar ChaUaru. In de Napoleontische lijd huisde in het pand een wijnhandelaar, die een uitgebreide kelder bezat. De restauratie van het. huis gaal. terug tot die Napoleontische tijd. Hardsteen en baksteen zullen de gevel weer sieren. Wij willen een woord van hartelijke dank richten tot de leden, die zo bereidwillig waren de in „Heemschut" 1970, nummer 2 gevraagde oude nummers af te staan, hetzij door spontane toezending, hetzij door een berichtje, waarop wij konden reageren. Niet alleen zijn hierdoor onvolledige jaargangen gekompleteerd, maar wij zijn nu ook in staat nieuwe leden, die zich voor een vroeger behandeld onderwerp interesseren, aan het desbetreffende nummer te helpen. Mochten in de toekomst leden afstand moeten doen van oude jaargangen - wij denken in het bijzonder door verhuizen naar een kleinere woning - dan zouden wij daarvan gaarne in kennis worden gesteld. Toe zenden of afhalen kan dan worden geregeld. Als lid traden toe: M. Aartsen, Dirksland (J. Walraad); R. C. J. Bakhuizen van den Brink, Bilthoven; W. Bakker, Beverwijk (A. C. de Cooyer) A. D. J. Berkhout, Wassenaar; A. Bloemsma, 's-Gravenhage; Mevr. A. Boasson-Kalbfleisch, Amstelveen (mr. 1. M. van Rossem); mr. J. Boerwinkel, Amersfoort (mevr. M. W. Heijcnga- Klomp)P. M. van Dam, Utrecht; A. M. Dekker, arch., Haren (mej. B. D. da Silva Rosa)ir. Chr. J. J. Dekker, Maarn; Mr. K. T. Dorama, Heerenveen (mej. B. D. da Silva Rosa); Mr. R. J. H. Fortuyn, Rotterdam (mevr. H. 1\ Fortuyn-Tel- legen)Gem. Archiefdienst, Dordrecht; Dr. L. Ginjaar, Rijswijk; M. H. de Groot, 's-Gravenhage; G. C. N. Crooteman, Hoofd dorp (J. F. H. Veen); J. M. Herfst, Haarlem; Mr. C. 1'. Kalff, Amsterdam; Dr. G. J. Kloos, 's-Gravenhage (A. Jansen); A. Lelijveld, Amstelveen; Mr. W. B. C. de Lint, arch., Regina, Canada; P. C. van Loo, Middelburg; Drs. N. de Mooy, Roden (J. H. Petrie); F. D. A. C. Mulder, Delft (J. Walraad); H. Mulder, Leeuwarden; J. A. Nennie, 's-Gravenhage (L. j. Nen- nie); Dr. ir. J. H. van der Neut, Rijswijk (H. F. Bordewijk) J. Nienhuys, Aerdenhout (mevr. N. G. Top-Fecen); Mevr. J. van Ommering-ter Maten, Amersfoort (R. C. van Ommering); Ir. W. H. van Oordt, Rotterdam; L. J. te Pas, Naarden; S. Ie Poole, Fpse-GorsseL (mej. B. D. da Silva Rosa); R. Roggeman, Koolkerke, België (H. van Eeghem)Mej. dr. J. C. Sobels, Oegstgeest; R .Spruit, Leiden; J. H. Steenbergen, Amsterdam (mej. E. Schrijver); A. Vandendorpe, St. Michiels, België (H. van Eeghem); Mej. J. Veenhoven, Haarlem (mevr. N. G. Top- Eecen)P. Verschuren, Delft (ir. C. Klomp); Drs. Fries de Vries, Amsterdam; A. van Westerop, Amsterdam; Dr. H. van de Wetering, Schiedam; Dr. G. J. Wiegersma, Breda; Mevr. E. Wilterdink-Taselaar, Hilversum; Mevr. C. T. G. de Wit-van Beusekom, 's-Gravenhage; Mevr. dr. L. E. Wirtli-van Wijk, Kampen (W. Janssen); Mevr. C. P. Wolterbeek-Avenarius, 's-Gravenhage; J. van der Woude, Heerlen; Mevr. R. Wubbe- de Boer, Haarlem; Dr. C. M. Wijkmans, Rijswijk; Dr. A. H. de Wijn, Amsterdam; J. de Wijn, Hilversum; E. H. van der Zee, Amsterdam; Mevr. N. A. de Zeeuw, Wageningen; Drs. C. D. Zelders, Wassenaar; Mevr. mr. J. G. Zeylstra-van Loghcm, Am sterdam; Ir. D. van Zuylen, 's-Gravenhage. Buitengewone leden: M. A. O. C. Gravin van Bylandt Stichting, 's-Gravenhage. De illustraties in dit nummer zijn van: KLM Aerocarlo N.V. (omslag en. pag. 60): ..Spaar het Gein" (pag. 52 cn 55); Ton Koot (pag. 51 cn 57); W. Kuperus (pag. 55); Architectenbureau Leeuwenberg Volders (pag. 56); Limburgs Dagblad (pag. 56); L. P. de Vrieze (pag. 59); Gemeentelijk Bureau Monumentenzorg Amsterdam (pag. 62); C. P. Schaap (pag. 65); G. Teders (pag. 65); A.N.P. (pag. 61 cn 65); Archief foto (pag. 66 en 67); Rijksdienst, Monumentenzorg (pag. 68 en 69); A. Schermer (pag. 68); Maarten Brinkgrcve (pag. 71).

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 32