HEEMSCHUT ZELF Groningen omheining stadhuis Het Gemeentebestuur van Groningen vroegen wij aan dacht voor de omheining van het oude raadhuis. Deze is in een slechte staat van onderhoud en herstel is dringend gewenst. Tevens informeerden wij naar het aan de gemeente geschonken Gothische Huis in de Brugstraat. Het Gemeentebestuur deelde mede, dat beide zaken de volle aandacht van het Gemeentebestuur hebben. Edam, bouw fourageloods Burgemeester en Wethouders van de gemeente Edam verzochten wij geen toestemming tot de bouw van een fourageloods te verlenen, aangezien bebouwing ter plaatse het prachtige silhouet van de genoemde stad in ernstige mate zou schaden. Woudrichem, herindeling Land van Heusden en Al- tena In aansluiting op onze brief aan Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant betreffende het herindelingsplan richtte het bestuur eveneens een schrijven aan de minister van C. R. en M. en vroeg haar aan onze argumenten voor het behoud van een zelfstandig Woudrichem ernstige aandacht te geven. Beschermd dorpsgezicht Kockengen Het bestuur van de Bond Heemschut stelde het ge meentebestuur van Kockengen voor, een wijziging aan te brengen in de begrenzing van het beschermde dorpsgezicht. Beplanting van de Mallemolen te s-Gravenhage Aangezien van de beplanting in dit buurtje reeds veel was verdwenen bepleitten wij behoud van het restant bij het College van B W. van 's-Gravenhage. Nederhorst den Berg Het ontwerp bestemmingsplan van Blijk- en Spiegel- polder was aanleiding een schrijven te richten aan de Raad van de gemeente, waarin door het bestuur enkele wijzigingen werden voorgesteld. Haarlem, voormalig warenhuis Het College van Burgemeester en Wethouders te Haarlem verzochten wij te bevorderen, dat de restan ten van het door brand verwoeste warenhuis aan het Spaarne worden afgebroken, waardoor een uit het oogpunt van rehabilitatie van de binnenstad meer aanvaardbare toestand wordt verkregen. Zaandam, schetsontwerp Kalf In aansluiting op een bespreking welke over het be stemmingsplan Kalf heeft plaatsgevonden werden door het bestuur aan het College van B W van Zaandam onze bezwaren in een brief vastgesteld. Deze bezwaren richten zich voornamelijk tegen de langgerekte woon gebouwen van veertien woonlagen, alsmede tegen de afmetingen van bedrijfsgebouwen welke onvoldoende afgeschermd kunnen worden en tegen het feit, dat dientengevolge het landschap ernstig ontsierd zal worden. Veere, gebouwtje voormalige smidse Het op de wallen gelegen gebouwtje dat mede de sfeer van de haven en omgeving bepaalt, wordt met afbraak bedreigd. Ofschoon geen monumentaal pand, vroegen wij het College van B W toch de mogelijk heid van behoud te willen overwegen, ook al omdat een goede bestemming wellicht kan worden gevonden. Amersfoort, binnenstad De op een bespreking in Amersfoort door Heemschut naar voren gebrachte bezwaren werden in een af zonderlijk schrijven nogmaals uiteengezet. Heemschut verzocht het gemeentebestuur deze inzichten in over weging te willen nemen. De Bond Heemschut is niet een instelling, die direkte materiële voordelen aan zijn leden kan bieden. Het is een bundeling van verenigingen en personen, die een ideëel doel nastreven: waken voor de schoonheid van Nederland. Ja, waken en zo nodig optreden om landschap, steden en dorpen ook voor onze kinderen nog aantrekkelijk leefbaar te houden. Onze leden dienen wij te vinden onder hen, in eigen omgeving. Wijst hen die deze gezind heid delen op ons streven. U kent die wel, toont hun ons geïllustreerd blad en wekt hen op om onze gelederen en middelen te versterken. De enkeling voelt veelal machteloos en berust dan maar, hij vergeet dan dat de bundeling van enkelingen wel tot iets in staat is. Heemschut heeft op dit gebied ervaring en een naam, die een begrip is geworden. Wij moeten naar de 10.000 leden om een be hoorlijke financiële grondslag te hebben voor ons werk. U bent daarbij van belang, u kunt ons helpen dat aantal spoedig te bereiken. Ziet onze' ledenlijsten, die tonen hoe overtuigde leden zich deze kleine moeite al getroosten. Meer leden, meer mogelijkheden. 51

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 11