Brochure - P. M. Adriaanse niet alleen een Nederlands werk als „Harlemia illustrata" hebben verzorgd, maar ook buitenlandse als „London a la mode" voor Studio Vista in Londen en New York en „Le Paris de Simenon" voor ver schillende buitenlandse uitgevers, zullen het voorbe reidend werk en de druk tegen kostprijs verrichten en ook het garantiefonds bijeen brengen, zodat de Stichting Diogenes hiervoor geen financiële zorgen heeft. De gehele netto-opbrengst kan de Stichting toevoegen aan zijn jubileumfonds. Opnieuw zal er dus een keuze gemaakt worden van 104 tekeningen van Wenckebach, ditmaal uit de originelen. Deze worden met de perfectie van het huidige kunnen in al hun fijnste schakeringen ge fotografeerd, op offsetplaten overgebracht en op het mooiste papier gedrukt als losse bladen, per blad en per map genummerd, op een form. van 42 x 30,5 cm. Voor het eerst zal men Wenckebach's tekeningen niet alleen kunnen bekijken als afbeeldingen van Amster dam omstreeks 1900, maar ook als individuele grafische kunstwerken. De prijs van deze verzamelaars editie, die heel bijzonder belooft te worden, is gesteld op 750.De oplage blijft beperkt tot 200 ge nummerde exemplaren. Liefhebbers moeten zich dus haasten om er een te reserveren bij de Stichting Diogenes, Aalsmeerder Veerhuis, Sloterkade 21, Amsterdam. Zo voegt dit vorstelijke gebaar van „De Toorts" een nieuw hoofdstuk toe aan de historie van Wenckebach's tekeningen, zoals Kok deze verstond: wekkers van liefde en belangstelling voor de schoonheid van Amsterdam. G. B. De in ons december-nummer 1969 vermelde brochure van de heer P. M. Adriaanse „Het verkeer in de Amsterdamse binnenstad", waarin een weg wordt ge wezen om op korte termijn en tegen betaalbare prijs, zonder verder breken of slopen, grondige en blijvende verbetering te bereiken, is voor een ieder verkrijgbaar door storting van 5,op postgiro 7.1735 van de auteur te Amsterdam. Hij de foto's: Hier is het stadsbeeld vooruitgegaan. Hel pand aan de O.7.. Voorburgwal .114, Leeuwenburg, zoals de tekenaar het in beeld bracht.en daarnaast zoals het door de Vereniging Hendrick de Keyser in de jaren 1939-1940 werd gerestaureerd. Het nog net zichtbare pand Sint Olofssteeg 4 werd, eveneens door de genoenule vereniging hersteld. 41

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 23