NIEUWE LEDEN Installatie voorzitter Groningen 24 Alleen was de functie toen een andere. De reiziger van nu wil vervoerd worden, snel, steeds sneller, en heeft geen behoefte meer aan afscheid nemen en lang durig uitgewuifd worden. Hij heeft haast! En het station heeft er zicht bij aangepast." De prijs bedraagt 13, Wageningen-Rhenen Uitgeverij Het Wereldvenster te Baarn heeft in de serie „Historie van steden en dorpen" een deeltje uitgegeven, dat de geschiedenis van Wageningen- Rhenen behandelt. De schrijfster, Aleid van de Bunt, mede door haar werkzaamheden in het gemeente archief van Wageningen en het museum van Rhenen een deskundige in deze materie, laat op boeiende wijze de historie van Wageningen en Rhenen als een filmgebeuren aan ons voorbijgaan. Het goed verzorgde boekje kost 13,90 en is een welkome aanvulling op de lokale geschiedenis van beide plaatsen. M. v. E. Op vrijdag 14 november jl. vond in Winsum de in stallatie van de nieuwe voorzitter van de Provinciale Commissie Stad en Dorp van Groningen plaats. Een delegatie van de Bond, bestaande uit de heren, dr. R. Hoegen, voorzitter, het lid van het Dagelijks Bestuur, architect G. Prins en de administrateur, M. van Everdingen, woonden daartoe de vergadering van de Commissie bij. De heer Hoegen benadrukte de belangrijkheid van een goede Heemschutvertegenwoordiging in alle provincies en hij verheugde zich erover, dat de nieuwe voorzitter, burgemeester mr. J. P. Miedema, bereid was gevonden de leiding van de Commissie van burgemeester Molen dijk, die inmiddels naar Steenwijk is vertrokken, over te nemen. Hij zegde de nieuwe voorzitter alle steun toe van het bestuur van de Bond. Mr. J. P. Miedema dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en was ervan overtuigd in samenwerking met de andere commissieleden vruchtbaar werk te kunnen verrichten. In een geanimeerde vergadering werden vervolgens de werkzaamheden van de afgelopen jaren doorge nomen en richtlijnen uitgestippeld voor nieuwe ak- tiviteiten. De illustraties in dit nummer zijn van: G. Kuiper, omslagfoto, blz. 8 en 9. Ton Koot, blz. 3, 8, 11, 12, 13 en 14. Studio's Van Leeuwen, blz. 12 en 13. M. Brinkgreve, blz. 16 en 17. R. Naaijkens, blz. 22. Rectificatie In het vorige nummer is bij de naam van het nieuwe lid Mevr. A. G. Smallenbroek, de naam van de voorstelster, Mevr. H. Hvlkema niet vermeld. Nieuwe leden 1969: T. C. Akkerman, Breukelen (J. N. Bastert)R. H. Beider, Am sterdam; Frides Lameris, Amsterdam; Mevr. L. S. H. M. Roden- burg-Michel, Rijswijk; Prof. dr. ir. W. Schermerhorn, Haarlem; Dr. F. W. Simon, Hilversum; Dr. F. W. Sluijter, Amsterdam; W. C. Spruitenburg, Santpoort; Mr. C. J. F. Thieme, 's-Graven- hage; Mrs. M. J. F. Williams, Baltimore, U.S.A. Nieuive leden per 1 januari 1970: J. A. van Aarle, St. Pancras (drs. E. G. Spruyt); Aannemers bedrijf Versluys, Middelburg; H. van Andel, Amsterdam (drs. E. G. Spruyt); G. A. Beerling, Amsterdam (drs. E. G. Spruyt); T. R. Bergshoeff, Amsterdam; P. Bloemendaal, Zaltbommel (mr. H. S. Bekius); Mej. S. Boekschoten, Hilversum (M. Boek- schoten)Mej. E. Bongers, Middelburg; Mej. M. L. van den Briel, Amsterdam (H. van den Briel)Mej. N. N. J. Ten Bruggen Cate, Amsterdam (mevr. J. E. Goedhart); J. Cramer, Amsterdam (mej. dra. R. Koperberg)A. H. Daems, Amster dam (P. Knuttel); Dr. J. Fahrenfort, Baarn; J. C. Gaasterland, Amsterdam (T. van der Meulen); W. R. van Gulik, Voorschoten (R. N. Bar von Hemmersweil)N.V. Handelmij „Altermij", Dordrecht; J. J. Haije, Hilversum (mevr. mr. H. C. Drabbe- Carstens)W. A. Hekking, Utrecht; J. M. Huffmeyer, Bergen op Zoom (C. H. J. van Niftrik); Mej. A. E. Ingen Housz, Maas tricht (mevr. M. E. E. van der Does de Willebois-Ingen I-Tousz) J. A. de Jonge, Wageningen (A. F. M. Bos); Ir. W. Kaars Sypesteyn, Bloemendaal (mevr. mr. H. C. Drabbe-Carstens); J. M. H. Knubben, Amsterdam (mej. E. Schrijver); Prof. dr. V. V. Koningsberger, Utrecht (H. C. P. Bloembergen); Ds. B. Kristensen, Groningen (drs. G, E. Sterenborg); C. Kroonenberg, Zaandam( ir. F. Ottevangers)Dr. Ph. J. H. Lamaker, Amster dam (drs. E. G. Spruyt)Mevr. A. van Lanschot-Tilman, Boxtel; F. H. de Leur, ing., Princenhage (J. G. F. Charisius); Mevr. C. Ligtenberg-Faber, Breda (mevr. mr. H. C. Drabbe-Carstens) Drs. L. F. Manneke, Willemstad; Mr. C. R. van Motman, Am stelveen; Mr. P. L. Muller, Hilversum; Mej. A. L. Niestern, Groningen; Mej. L. Nuis, Naarden (mr. W. F. P. C. Viëtor) B. Oele, Kapelle; Mr. A. J. Percival, Faversham, England; A. W. Pikaar, Rotterdam; Mr. C. Post, Bunnik; J. C. Post, Abcoude; Ir. Th. Quené, Voorschoten; J. A. Rienks, Rotterdam; M. van Rooden, Hillegom; B. Rouw, Rotterdam; Ir. W. J. F. de Ryck van der Gracht, Rotterdam; Mej. J. H. Reilink, Bussum; J. Ringers, Rotterdam; Dr. L. P. Roegholt, Middelburg; F. j. Roosen, Den Bosch (mr. H. S. Bekius); A. J. Rotteveel, Naarden; Mej. P. E. Rijsdijk, Amsterdam; Mr. J. C. F. van Sandick, Groningen; Prof. mr. J. G. Sauveplanne, Utrecht; Dr. J. D. van Scheyen, Middelburg; Dr. R. Schokker, Harderwijk; G. M. Scholten, Heusden a.d. Maas; J. G. Schouten, Dordrecht; J. F. Schutte, Amsterdam; Dr. M. E. Sluijter, Amsterdam; H. M. A. A. Smeets, Den Bosch (mr. H. S. Bekius); Mr. E. F. R. Smit, Bosch en Duin; Ir. J. C. L. Smit, Kinderdijk; Drs. J. van der Spek, Zoetermeer (C. P. J. van der Ploeg); Prof. dr. M. J. Steenland, Eindhoven; Ir. W. Stehouwer, Oss; Ir. G. W. van Stein Callen- fels, Santpoort; Ir. J. G. Stelling, Bunnik; Mevr. M. Stibbe Bloch, Vught; Mr. L. A. E. Suermondt, Rotterdam; Antiek/ Volkskunst René Süss, Amsterdam; Drs. J. J. Temminck, Haar lem; W. J. van Tent, Amsterdam; Mr. A. P. R. van Tienhoven, Rotterdam; H. J. S. Timmer, Cadzand; J. V. M. van Toulon van der Koog, Bloemendaal (mevr. mr. H. C. Drabbe-Carstens); Drs. G. J. M. Tijdhof, Winschoten (drs. G. E. Sterenborg); Mr. A. H. van de Veen, Hilversum (mevr. mr. H. C. Drabbe- Carstens); S. van der Veen, Leeuwarden (ir. K. A. Rienks); Mej. A. P. Veldman, Hilversum (mej. R. L. van Lessen); J. Veldman, Leeuwarden (ir. K. A. Rienks); Mevr. H. de Vries- Fredskild, s-Gravenhage; W. Wiethoff, Assen. liuilengewone leden: Gemeente AVonseradeel. Donateurs: Mej. C. M. Cremers, Wassenaar; Mr. J. R. Schaafsma, Nuenen; Mr. dr. I-I. H. Schoemaker, Deventer; K. Soesbeek, Velp.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 30