Üil" van de Spuihaven, die door B W noodzakelijk werd geacht (zie onder meer Heemschut 1961, nr. 5) en door Heemschut verworpen werd. Nu, acht jaar- later, is een rapport verschenen van de Commissie Spuihaven, dat uit verkeerstechnisch oog punt demping niet noodzakelijk is. Integendeel wordt dit prachtige deel van de haven van betekenis geacht als een markante overgang tussen de oude stad en de „wereld aan de overkant van de haven". De Spuihaven zal behouden blijven. Men behoeft de argumenten, die destijds door Heemschut ter tafel werden gelegd nog maar eens na te lezen om te erkennen, hoe juist die waren. Niet ten onrechte vermeldde Het Vrije Volk dit ge beuren onder de titel „Toch gelijk". s-H ertogenbosch In Den Bosch is begonnen met de restauratie van het historische huis „Het Misverstand", dat aan de Snelle- straat 22 staat. Dit geschiedt onder leiding van archi tect Jan van der Eerden. Vermoedelijk heeft Het Mis verstand deel uitgemaakt van het Klein Begijnhof, dat al van voor 1400 dateert. De gemeenteraadsgroepering „Beter Bestuur" had hier al sinds 1967 op aange drongen. lirielle. Maarland Zuid 24 na de restauratie. Grote Kerk te Dordrecht. Dordrecht In de bebouwing rondom de bijna geheel gerestau reerde Grote Kerk te Dordrecht zal worden opge nomen het huis aan de Schiekade te Rotterdam. De aanvankelijke mening om de zogenaamde „kerk- huisjes" rondom de Grote Kerk te slopen heeft, sinds de aktie die in 1960 door een comité ter plaatse werd ontwikkeld, geleid tot het inzicht, dat deze huisjes niet gesloopt, maar juist weer in de oorspronkelijke toe stand behouden en opgeknapt moeten worden. In de lege plekken zullen huizen van elders worden ingepast, waaronder het huis van de Rotterdamse Schiekade. In Dordrecht is veel in verval en wordt daardoor al spoedig als oude rommel gezien, die maar opgeruimd moet worden. In die opvatting schuilt een groot gevaar voor de prachtige stadskern die Dordrecht in wezen heeft en die het karakter van de stad uitmaakt. Een krachtig aangepakt restauratiebeleid kan Dordrecht in het zicht steeds intenser industrialiserende Delta gebied een waardevolle plaats geven. In de reeks objecten, die deel uitmaken van de restau ratieplannen van Dordrecht, wordt nu gewerkt aan Nieuwstraat 28, de Statenzaal, en Nieuwstraat 30-32, 4 een achttiende-eeuws type Dordtse gevel. Dit betreft het project Het Hof. f In 1958 en 1961 en volgende jaren zijn verschillende f akties door Heemschut en uiteraard anderen) ge voerd in verband met het saneringsplan van Dordrecht. Een der omstreden punten daaruit was de demping I ËüHHi 13

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 19