i mmm I aasjII Breda. Begijnhof. Breda Onze oudere leden kennen Heemschut's jarenlange bemoeiingen met Breda en onze strijd om begrip te vinden bij het Bredase Gemeentebestuur voor de schoonheid van de aan zijn zorgen toevertrouwde stad. De demping van de haven was een grandioze misser. Er kan nog meer kapot. Maar ziet, een groep Bredase architecten heeft haar krachten samengebald en is, met de onschatbare waarden van het stedeschöon voor ogen, gekoppeld aan de eisen, die de hedendaagse architectuur noodzakelijk acht, met een drietal struc tuurschetsen gekomen. De reeds door het Gemeente bestuur aangelegde ringbaan Markendaalseweg-Karne- melkstraat-Houtmarkt-Oude Vest werd daarin als een „stedebouwkundig verkeersongeluk" bestempeld. Los daarvan is een nieuw wegenstramien geprojecteerd. In contact met het Gemeentebestuur heeft dit laatste positief gereageerd. Wij zijn bijzonder nieuwsgierig, hoe zich deze reactie ontwikkelt. 12 Brielle Architect Jan Walraad, die al vijftig restauraties van de 400 monumenten in Brielle op zijn naam heeft staan, mocht het genoegen smaken zijn eigen pand te kunnen restaureren aan het Maarland Zuidzijde 24 en aan den volke te tonen. De vlag was uit op 21 november, de deuren stonden open en onder de vele gasten was een vertegenwoordiging van het Heem- schutbestuur om deze goede vriend en vastbesloten Brielse Heemschutter de hand te drukken. Hij is met archivaris J. Klok de stuwkracht voor de restauratie van het nog zo stijlvolle Brielle in de N.V. Vestingstad Brielle. Een kostelijk stadje, dat dreigend de industriële op mars van de Rotterdamse kant ziet naderen, gepaard gaande met stank en luchtverontreiniging. Brielle is, zoals wij uit ervaring kunnen vertellen, een weekendbezoek waard, een bezoek met minstens één overnachting in een der hotels, gevestigd in historische panden. Men vergete dan niet het Tromp-museum, de kerk en het net-gerestaureerde 17de-eeuwse patriciërs huis te bekijken, waar architect Walraad zijn werk plaats en woonstee heeft gecreëerd. IJrielle. De binnenplaats met waterputten op Maarland Zuid 24. I 11 nam

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 18