Heemschutberichten Restauratie van gemeentelijke monumenten Aan de ministers van G.R.M., Financiën, Volkshuis vesting, Economische Zaken, Binnenlandse zaken en aan de elf Colleges van Gedeputeerde Staten heeft Heemschut een brief geschreven over de restauratie van monumenten die gemeente-eigendom zijn. Het komt voor dat gemeentebesturen die deze eigendom men willen restaureren en de goedkeuring met subsi dietoezeggingen van de Rijksmonumentenzorg hebben, hun plannen niet kunnen uitvoeren omdat G.S. de desbetreffende begrotingsposten niet goedkeuren. Vooral kleine gemeenten met veel monumenten zijn hiervan de dupe. Het is volgens Heemschut dringend noodzakelijk dat aan deze toestand een eind wordt gemaakt; monumentenzorg is een nationale zaak, even als onderwijs, en mag niet afhankelijk worden gesteld van de financiële situatie van een gemeente. Hoven: de binnenplaats van het hof je in 1968, sinds 20 jaar ver- lal.cnovergroeid door klimop. Onder: de binnenplaats enkele weken vóór de opening. Schoorl, kabelbaan Naar aanleiding van een aantal ingekomen bezwaar schriften, waaronder van Heemschut, hebben B. en W. van Schoorl afgezien van hun voornemen om aan de Nederlandse Heide Maatschappij vergunning te geven voor het bouwen van een kabelbaan. Rhijnauwen, fort Het plan om een sterrekundig instituut te vestigen in het fort Rhijnauwen is thans zover gewijzigd dat de besturen van Heemschut en Menno van Coehoorn hun aanvankelijke bezwaren hebben ingetrokken. Het gebouw zal niet boven de wallen uitsteken en er zal voor gewaakt worden dat flora en fauna van het vestingwerk behouden blijven. Sloterdijk, Petruskerk Voor het omstreden Petruskerkje ziet de toekomst er minder somber uit. De hervormde gemeente Amster dam-West had sloopvergunning aangevraagd om de grond als duur industrieterrein te kunnen verkopen. De sloopvergunning is geweigerd en de kerk staat op de monumentenlijst. Inmiddels hebben de verdedigers de „Stichting tot behoud van de Petruskerk en om geving Oud-Sloterdijk", in het leven geroepen. Wie hun inspanning steunen wil kan bij het secretariaat Adm. de Ruyterweg 152 Kerst- en Nieuwjaarskaarten bestellen, waarop een ets van W. Hofker is afgebeeld van het kerkje met omgeving in 1933. De foto's in dit nttrnmer zijn van: Maarten Hrinkgreveomslag, bh. 128, 130, 131, 133, 133, 137 (onder), 139 141, 14S; Ton Kooi: blz. 126, 127; A. G. j. Tempelmans Plat: bh. 134; Rijksdienst Monumentenzorg: bh. 136, 140 (links); Kunsthistorisch instituut Utrecht; bh. 140 (rechts); G. H. van Kampen: bh. 142. 131

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1969 | | pagina 12