NIEUWE LEDEN MEDEDELINGEN VAN DE PENNINGMEESTER BOEKBESPREKING In de laatste algemene ledenvergadering op 5 juli j.l. werd besloten het zenden van lidmaatschapskaarten aan de leden die hun contributie hebben betaald, in het vervolg achterwege te laten. Giro-afschrijving of copie van een bankafschrijving gelden dan als bewijs van lidmaatschap. Door de gestegen druk- en porti- kosten en door het sterk gestegen ledental vergde deze toezending jaarlijks een aanmerkelijk bedrag dat nut tiger kan worden besteed. Mochten er evenwel leden zijn die prijs stellen op een lidmaatschapskaart dan wordt deze hun op verzoek toegezonden. Van de Inspectie der Registratie en Successie te Am sterdam ontvingen wij bericht dat ook na onze statu tenwijziging de'inschrijving van de Bond Heemschut in het register als vereniging met een uitsluitend alge meen maatschappelijk belang blijft gehandhaafd. Dit is van belang voor SCHENKINGEN die tot een be drag van 5.000.zijn vrijgesteld van schenkings rechten, en voor LEGATENdie tot een bedrag van 10.000.zijn vrijgesteld van successierechten. In beide gevallen wordt op hogere bedragen een recht van tien procent geheven. Waar t om gaat tien jaar strijd om het molen- behoud in Rijnland Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Rijnlandse Molenstichting is een door A. Bicker Caar- ten samengesteld boekje uitgegeven, dat ons duidelijk maakt wat voor betekenis regionale activiteit kan heb ben voor het behoud van een onderdeel (hier de molens in de omgeving van Leiden) van ons nationale cultuurbezit. De Rijnlandse Molenstichting heeft prachtig werk gedaan. Zij zou als voorbeeld kunnen dienen voor andere. Wie wil weten hoe zij tot stand kwam, hoe de statuten luiden en hoe haar werk be oordeeld wordt door allerlei belangrijke personen en functionarissen die met het landschap, de monumen ten en de planning te maken hebben kan dit beknopte, mooi uitgevoerde boekje ter hand nemen. In het bij zonder zal het van belang zijn voor wie geïnteresseerd is in het landschap rondom Leiden en in de beschrij ving van de historie en de typen van de daar voor komende molens. 86 pagina's, 42 afbeeldingen. Spruyt, van Mantgem en de Does N.V., Leiden, 1969, ƒ7.12. (tussen haakjes de namen van de voorstellers) Als lid traden toe: H. R. Aiking, architect, Amsterdam; F. A. Alblas, Warffum (S. S. Mensonides)Architectenbureau Maaskant, van Domme len, Kroos en Ir. Sent, Rotterdam; Mej. E. Asberg, Amsterdam (Mej. M. C. Cornelisse); W. D. M. Baerts, Amsterdam; H. Bekker, 's-Gravenhage; Th. P. v. d. Bergh, 's-Craveland (Ir. W. 1-1. Kruyff); Openbare Bibliotheek, Uitgeest; Drs. J. G. Bicker Caarten, Abcoude; J. W. M. J. Boost, Hilversum; PI. B. Bouw meester, Amsterdam; B. J. Bruins Zzn., Westerbork; Mej. C. Bruins Slot, Amsterdam (J. Christoffels)Mej. A. M. Bijl, Am sterdam; Drs. H. C. Castelyn, Pretorio, (T. Kool); Joscph A. H. Clous, 's-Hertogenbosch; D. M. Crolla, Maastricht; Mevr. G. S. van Dansik-Kelderman, Steenwijk; L. David, Batlnnen (I-I. Cohn)M. J. Doppenberg, 's-Gravenhage (PI. M. Vcllekoop) F. G. W. M. Drabbe, Heerlen .(Mr. L. Drabbe); Drs. H. G. van Eek, Zoetermeer; J. P. M. van Etten, Breda; E. C. Frangenhcim, Voorschoten (J. H. L. van de Mortel)W. T. van Gelder, Am sterdam; ,C. van der Ham, Amsterdam; J. van den Handel, Oegstgeest; J. Hannink, Zwolle; W. G. Hartstra, Deventer (H. Cohn); H. Pleeres, De Vlist, post Haastrecht; Mr. H. Ph. J. A. M. Hennekens, Nieuw-Vossemeer; Mej. F. A. F. Hessel, Amster dam; Mr. G. B. J. Hiltermann, Amsterdam; Ph. C. van der Hoeven, Vlaardingen (J. de Kruys)P. van der Hurk, Olde- broek (Dra R. Koperberg)Mevr. J. Hymans-Insinger, Bilt- lioven; Mr. H. J. F. van Iterson, Schiedam; Ir. A. E. Jager, Voorburg (J. de Kruys); W. A. de Jonge, Mierlo; J. Jongepier, Purmerencï; F. J. A. de Jongli, Bentveld; L. Jonkergouw, Ros malen (J. van der Eerden)Mr. P. Kaptein, Zwolle (C. H. J. van Niftrik)D. Klapwijk, Brielle (J. Walraad); Ir. J. W. Klaren, Rijswijk; P. Kleinepier, Goes; Mevr. E. L. Kloosterman- Baanders, Aerdenhout; Ir. A. P. Koch, 's-Gravenhage; F. A. Kohly, Amsterdam; C. J. E. van Konijnenburg, Haarlem; P. Kooren, Oosterhout (J. F. Roth); Mej. H. M. ICooy, Amster dam; G. F. Kooijman, Leeuwarden (Ir. K. A. Rienks)Mr. M. A. M. Kortenbout van der Sluijs, Laren; Ir. J. Kortlandt, Zeist; Mej. W. E. Kouwenaar, Zwolle; Mevr. A. J. Kraal, Dordrecht (Mr. J. H. Borger van der Burg); Drs. W. A. F. Kreukniet, Amsterdam (Drs. E. Munnig Schmidt); Mr. D. J. Kroon, Rot terdam; Mej. F. G. S. Kruyne, Doorn (Dra R. Koperberg); Dr. C. Kruyskamp, Leiden; Mevr. H. A. Küller-Goethart, 's-Gra- venhage; Prof. Dr. J. Kuyper, Groningen; Mevr. M. M. A. de Laat de Kanter-van den Hurk, Zeist; Mej. Ir. E. Landewcer, Purmerend; Mevr. G. Lange-Brugman, Beverwijk; J. Langer- liorst, Zorgvlied (B. Kok); O. Langezaal, Leiden; A. J. Lanting, Emmen; Mevr. J. A. Lap-Beerman, Huis ter Heide (S. S. Men sonides); Mr. L. V. Ledeboer, Bloemendaal; Leender van Lier, Blaricum (Drs. J. H. Middelbeek Dr. 1'. C. J. van Loon, 's-Gravenhage; N. J. Maarsen, Rijswijk; C. Maasse, Amstelveen; 1'. F. H. Maclaine Pont, Beek; T- H. van Marlc, Laren N.H.; Mej. Ir. C. G. II. Max, Haarlem; F. B. Mélis, Rotterdam; Dr. Th. M. Metz, 's-Gravenhage; M. J. Meuleman, Heemstede; E. H. Moens, Oegstgeest; B. Mombers, Vught; O. F. Muller von Czernicki, Vorclen (Mr. L. Drabbe); Mevr. M. A. van Nes- Schoorel, Apeldoorn; Dr. J. Obbink, Ernst (H. Cohn); K. Ok- kinga, Harlingen (Mej. B. D. da Silva Rosa)Ernst van Opzee- land, Amsterdam; H. J. van de Oudeweetering, Amsterdam (j. A. de Zwaan); Mr. W. van den Ouwelant, Groningen; P. Rochereau, 's-Gravenhage; Ir. L. C. Röling, Amsterdam (C. Brinkgreve); Drs. L. A. M. Rutten, Aalst; Robert F. Schip pers, Delft; Mevr. L. Soutendam, Amstelveen (Mevr. van Braam Houckgeest)R. E. F. Spaargaren, Amsterdam; J. J. A. Stille broer, Santpoort (A. M. Boon); E. Stoffels, Monnickendam; Casmit Szekeres, Voorst (Drs. J. H. Middelbeek)M. R. M. Tielens, Amsterdam (Mej. B. D. da Silva Rosa); Mevr. W. Verkoren-van Voorst, Wageningen (J. Haak); Drs. A. D. Ver linde, Amersfoort (Ir. W. L. Jansen)W. A. Visser, Ing., Am sterdam; H. 1'. de Vries, Amsterdam; Ir. W. Werner, Delft; Ir. F. J. Zandvoort, Hendrik Ido Ambacht. Als donateur traden toe: N.V. Hollandsche Draad- en Kabelfabriek, Amsterdam; J. A. van Lammeren, Aalst-Waalre; Ir. H. M. van Mourik Broekman, Boekelo. Als Buitengewoon lid traden toe: Gemeente Hulst; Stichting tot instandhouding van molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden, Gorinchem. 124

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1969 | | pagina 24